To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #123,675 - 6/19/25 8:19 am | |
|---|---|
| Score: | 6,797 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD |
| Test #9,937 - 2/21/20 6:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,796 |
| User: | Fribse |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Western Digital Green 240 GB Internal SSD M.2 SATA |
| Test #66,902 - 2/5/23 3:53 am | |
|---|---|
| Score: | 6,795 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD870EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #98,775 - 11/24/24 3:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU800 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SU800 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #85,647 - 4/22/24 6:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS500GMTS825S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #63,425 - 10/14/22 5:40 am | |
|---|---|
| Score: | 6,793 |
| User: | wdim0 |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung Portable SSD T7 on RPi 4B |
| Test #69,687 - 4/26/23 9:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,793 |
| User: | nothing |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Renegate |
| Test #44,083 - 4/18/21 7:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,793 |
| User: | ssz3 |
| Brand: | Samsung 960 EVO |
| Board: | ODROID N2Plus |
| Device: | Samsung SSD960EVO500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | usb port 2 |
| Test #42,764 - 3/25/21 11:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,793 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac ZSlim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Netac MobileDataStar |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Netac portable SSD 250GB USB 3.2 Gen2 |
| Test #52,399 - 11/11/21 4:23 am | |
|---|---|
| Score: | 6,793 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico N310 M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Orico N310120GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ORICO Raptor series N310 on Pi 4 using M.2 NGFF SSD to USB3 |
| Test #48,947 - 8/11/21 7:10 am | |
|---|---|
| Score: | 6,793 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #45,056 - 5/8/21 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 6,792 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston SA400 SSD |
| Test #60,130 - 6/3/22 9:51 am | |
|---|---|
| Score: | 6,792 |
| User: | fm348s |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | DeskPi Pro Stock 240gb SSD |
| Test #132,555 - 3/24/26 5:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,792 |
| User: | ugreen |
| Brand: | Samsung 840 |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Samsung SSD840Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test sata ugreen |
| Test #127,040 - 9/21/25 2:54 am | |
|---|---|
| Score: | 6,792 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD 1 |
| Test #78,346 - 1/26/24 6:58 am | |
|---|---|
| Score: | 6,791 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS480G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WD SSD SATA 500GB |
| Test #1,288 - 8/10/19 4:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,791 |
| User: | pmccut |
| Brand: | PNY Prevail |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SSD9SC120GCDA |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY Prevail |
| Test #67,811 - 3/3/23 2:52 am | |
|---|---|
| Score: | 6,791 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using dezen USB 3.0 SATA enclosure |
| Test #56,624 - 2/9/22 6:02 am | |
|---|---|
| Score: | 6,791 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 |
| Test #106,681 - 4/22/25 1:14 am | |
|---|---|
| Score: | 6,790 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC GreenM.22280240GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WD Green 240GB M.2 Internal SATA SSD |