To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #20,747 - 4/26/20 5:03 am | |
|---|---|
| Score: | 5,829 |
| User: | noctilux |
| Brand: | Crucial MX500 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD4 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Crucial MX500 250GB on Pi 4 using QNINE M.2 USB Adapter with Quirks |
| Test #7,339 - 1/21/20 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,829 |
| User: | Chris K. |
| Brand: | Apacer AST280 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Apacer AST280120GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Apacer AST280 120GB M.2 an i-tec USB-C M.2 SATA Case |
| Test #49,091 - 8/15/21 3:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,829 |
| User: | mat |
| Brand: | Apacer AS350 Panther Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Apacer AS340120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Apacer AS340 SSd on Pi 4 using ASMEDIA SaATA adapter |
| Test #8,339 - 2/9/20 1:34 am | |
|---|---|
| Score: | 5,828 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SUV500M8120G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Kingston M2 SSD in JMicron USB 3.0 controller |
| Test #9,499 - 2/19/20 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 5,828 |
| User: | dizzydaddy |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WD Green 240GB m.2 SSD |
| Test #1,506 - 8/22/19 1:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,828 |
| User: | uuzi |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS120G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #69,116 - 4/7/23 7:51 am | |
|---|---|
| Score: | 5,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Intel SSDSA2M120G2GC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #58,143 - 3/21/22 5:22 am | |
|---|---|
| Score: | 5,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #7,020 - 1/15/20 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,826 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Baititon BT58SSD07S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #101,690 - 1/12/25 6:06 am | |
|---|---|
| Score: | 5,826 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (DA403) |
| Board: | Panther X2 |
| Device: | HP DA403 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | emmc 32GB Sandisk |
| Test #74,052 - 11/1/23 4:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,826 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT480BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | bx500 on satausb |
| Test #23,489 - 5/7/20 11:02 am | |
|---|---|
| Score: | 5,825 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 850 EVO SSD on Pi 4 using LaCie Rugged Mini adaptor |
| Test #13,079 - 3/20/20 1:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,825 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 850 Evo on Pi 4 |
| Test #14,721 - 4/4/20 9:16 am | |
|---|---|
| Score: | 5,824 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V400 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SUV400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | kingston SSD via sabrent USB3 |
| Test #71,600 - 7/19/23 6:03 am | |
|---|---|
| Score: | 5,824 |
| User: | hungeri |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD840EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung EVO 970 on Pi 4 |
| Test #46,728 - 6/15/21 3:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,824 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD840EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #1,462 - 8/20/19 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,824 |
| User: | jsbberry |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | TOSHIBA-TR200 |
| Class: | USB Flash |
| Test #8,064 - 2/3/20 11:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,824 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS480GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk SSD Plus 480GB on Pi4 SATA to USB Adapter |
| Test #3,931 - 11/16/19 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,824 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Kingston SA400S37 240G |
| Test #79,817 - 2/18/24 3:00 am | |
|---|---|
| Score: | 5,823 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial_USB2 |