To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #67,351 - 2/18/23 8:03 am | |
|---|---|
| Score: | 5,836 |
| User: | Hentz |
| Brand: | Emtec X150 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Emtec X150240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | iitrust |
| Test #59,274 - 4/29/22 11:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,835 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel DC S2500 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSCKGF256A5SATA256GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #13,097 - 3/20/20 8:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,835 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AGI Agility 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AGI AGI512G17AI178 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | nope |
| Test #24,664 - 5/17/20 8:13 am | |
|---|---|
| Score: | 5,834 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung EVO 256GB PRO on Pi4 using Jmicron JMS567 SATA 6Gb/s bridge to USB adapter |
| Test #77,195 - 1/7/24 2:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,834 |
| User: | kayanite |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (D9D16) |
| Board: | Radxa Zero 2 |
| Device: | Foresee D9D16 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Radxa Zero 2 Pro eMMC |
| Test #8,345 - 2/9/20 3:32 am | |
|---|---|
| Score: | 5,834 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #48,084 - 7/21/21 3:56 am | |
|---|---|
| Score: | 5,834 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST3000DM007-1WY10G |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | 3 TB Seagate Expansion Desk on USB3, Raspbian 32 bit, overriding NO_ATA_1X. |
| Test #13,193 - 3/21/20 10:06 am | |
|---|---|
| Score: | 5,833 |
| User: | angelpradomx |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston 240 GB with generic chinese USB 3.0 SATA adapter |
| Test #6,737 - 1/10/20 1:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,833 |
| User: | Qiou |
| Brand: | Crucial M500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT240M500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial SSD 240GB CT240M500SSD1 |
| Test #65,053 - 12/19/22 5:27 am | |
|---|---|
| Score: | 5,832 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Bhyve Virtual RAID Disk |
| Board: | Bhyve Virtual Machine |
| Device: | Bhyve SATADISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | WD RED 4TB in ZFS array on TrueNAS |
| Test #67,000 - 2/8/23 10:04 am | |
|---|---|
| Score: | 5,832 |
| User: | Pigtail |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Orange Pi 4 |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | eMMC V4 Embedded 16G on OrangePi 4B |
| Test #62,475 - 9/6/22 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 5,832 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT1000BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 1T SSD MICRON |
| Test #62,705 - 9/13/22 11:27 am | |
|---|---|
| Score: | 5,832 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO2TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 860 EVO 2Tb USB3 |
| Test #52,579 - 11/15/21 2:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,831 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #40,363 - 2/13/21 3:23 am | |
|---|---|
| Score: | 5,831 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial 120GB SSD with JMicron USB Adapter |
| Test #20,308 - 4/24/20 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,831 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PiSSD |
| Test #25,074 - 5/21/20 4:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,830 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS250G2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #74,229 - 11/11/23 6:28 am | |
|---|---|
| Score: | 5,830 |
| User: | nighthawk |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Foresee FEMDNN256G-A3A56 on Raspberry Pi CM4 |
| Test #72,420 - 8/20/23 2:29 am | |
|---|---|
| Score: | 5,829 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Integral V Series 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Integral VSeriesSATASSD480GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Integral Vseries 480Go |
| Test #20,747 - 4/26/20 5:03 am | |
|---|---|
| Score: | 5,829 |
| User: | noctilux |
| Brand: | Crucial MX500 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD4 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Crucial MX500 250GB on Pi 4 using QNINE M.2 USB Adapter with Quirks |