To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #7,431 - 1/22/20 1:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 on Pi4 using ASAM adapter |
| Test #66,561 - 1/26/23 10:14 am | |
|---|---|
| Score: | 5,280 |
| User: | geerlingguy |
| Brand: | HP eMMC (DA403) |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | HP DA403 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | SanDisk 32GB eMMC module on Radxa Rock 5 model B |
| Test #46,153 - 5/28/21 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,280 |
| User: | flashcool |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #65,381 - 12/31/22 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 5,280 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SA510 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC BlueSA510M.222801000GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WD SA510 Pi 4 |
| Test #42,234 - 3/18/21 4:02 am | |
|---|---|
| Score: | 5,280 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron RealSSD C300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Micron C300-MTFDBAK128MAG |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Micro SSD 120GB |
| Test #96,964 - 10/28/24 5:26 am | |
|---|---|
| Score: | 5,280 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4S Rev 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #56,217 - 2/2/22 9:30 am | |
|---|---|
| Score: | 5,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial CT250MX5 on Pi 4b using Bytecc enclosure |
| Test #56,850 - 2/15/22 5:10 am | |
|---|---|
| Score: | 5,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS120G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #58,209 - 3/23/22 5:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,278 |
| User: | FDSw |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 SSD 500GB USB 3.2 on Pi4 4GB |
| Test #51,014 - 10/6/21 10:28 am | |
|---|---|
| Score: | 5,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS240G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Green 240GB 2.5 SSD Ugreen SATAA USB adapter |
| Test #53,773 - 12/10/21 12:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | CRucial USB3,0 |
| Test #40,236 - 2/10/21 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 5,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix eMMC (HAG4a) |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | SKHynix HAG4a |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #57,991 - 3/17/22 4:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,277 |
| User: | AritzCP |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Corsair GTX 2 |
| Test #46,339 - 6/4/21 11:03 am | |
|---|---|
| Score: | 5,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #80,111 - 2/24/24 8:32 am | |
|---|---|
| Score: | 5,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | CM4 (108032) eMMC |
| Test #64,337 - 11/19/22 2:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC BlueSN5701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Blue SSD on Pi 4 using M.2 to USB adapter |
| Test #75,453 - 12/5/23 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme II SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSSDHP128G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk 250Gb on Pi4 |
| Test #66,918 - 2/5/23 10:56 am | |
|---|---|
| Score: | 5,275 |
| User: | karamiko |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland 512gb SSD ob pi 4 using SABRENT SATA to usb adapter |
| Test #64,194 - 11/13/22 11:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Z400s M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk Z400sM.22280256GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #40,876 - 2/21/21 11:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS100T2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |