To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #127,580 - 10/6/25 6:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,928 |
| User: | zimbu |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go! Plus 64GB on RPi 5 |
| Test #59,913 - 5/26/22 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 3,927 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | RaspiKey emmc on rpi4 |
| Test #43,328 - 4/4/21 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,926 |
| User: | ANCIENTKING1 |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #94,509 - 9/13/24 10:49 am | |
|---|---|
| Score: | 3,926 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #5,233 - 12/15/19 8:17 am | |
|---|---|
| Score: | 3,925 |
| User: | margu999 |
| Brand: | Transcend SSD300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS64GSSD370S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Transcend SSD370S 64GB on Pi 4 using Inateck SATA to USB adapter |
| Test #126,660 - 9/11/25 5:11 am | |
|---|---|
| Score: | 3,925 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #132,100 - 3/5/26 12:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,925 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD850PRO128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #103,031 - 2/4/25 4:40 am | |
|---|---|
| Score: | 3,924 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | WD Green SSD on Pi5 NAS Radaxa |
| Test #5,856 - 12/28/19 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,924 |
| User: | gppp |
| Brand: | Micron RealSSD C400 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Micron MTFDDAK256MAM-1K12 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Micron 256GB SSD on Pi4 with USB 3.0 adapter |
| Test #54,925 - 1/1/22 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 3,924 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | TESTER! |
| Test #6,032 - 12/31/19 9:19 am | |
|---|---|
| Score: | 3,923 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM851 mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSDPM851mSATA128GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | samsung msata asmax |
| Test #7,222 - 1/19/20 2:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,923 |
| User: | bechill |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport25F3 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | WD 512GB My Passport SSD Portable USB 3.1 |
| Test #130,978 - 1/27/26 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,921 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | 21JK000CCK |
| Device: | SanDisk SSDU10064GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #97,231 - 11/1/24 5:14 am | |
|---|---|
| Score: | 3,921 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Rongpin King3399 |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Onboard eMMC on King3399 (RK3399) |
| Test #48,799 - 8/7/21 7:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,921 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #3,215 - 10/24/19 7:15 am | |
|---|---|
| Score: | 3,918 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SSD300 Series |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Transcend TS32GSSD340K |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Transcend 32GB |
| Test #25,746 - 5/28/20 8:45 am | |
|---|---|
| Score: | 3,918 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (SDW16) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | HP SDW16 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | deneme |
| Test #5,108 - 12/12/19 9:42 am | |
|---|---|
| Score: | 3,918 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP S600 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | HP SSDS600120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #5,958 - 12/30/19 7:52 am | |
|---|---|
| Score: | 3,917 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hikvision C100 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hikvision HS-SSD-C100120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #41,476 - 3/6/21 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 3,917 |
| User: | Pat&Mat |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS120G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |