To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #79,659 - 2/15/24 9:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,627 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston eMMC (Y2912) |
| Board: | Milk-V Mars |
| Device: | Kingston Y2912 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Hardkernel eMMC v0.4 128GB |
| Test #5,308 - 12/17/19 1:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,626 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Elements Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD20SMZW-11JW8S0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #3,973 - 11/18/19 2:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860QVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 860 QVO 1TB |
| Test #66,471 - 1/24/23 4:45 am | |
|---|---|
| Score: | 3,624 |
| User: | barmen |
| Brand: | Samsung eMMC (8GTF4) |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | Samsung 8GTF4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | emmc orange pi 3 ltc |
| Test #68,860 - 3/30/23 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 3,623 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | samsung 256gb renegade |
| Test #73,389 - 9/29/23 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,623 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Dogfish mSATA SSD |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | Dogfish MSATA64GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Kingshark Gamer mSATA 64gb with usb 3.0 enclosure. SD card flashed with bootloader using libre flash tool. mSATA contains OS |
| Test #1,501 - 8/22/19 12:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,623 |
| User: | hideki |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #100,537 - 12/26/24 6:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,622 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi5 |
| Test #101,100 - 1/3/25 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,622 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData USD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #65,531 - 1/5/23 12:04 am | |
|---|---|
| Score: | 3,622 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS240G2G0A-00JH |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #25,563 - 5/26/20 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 3,622 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk Extreme Pro SSD USB |
| Test #95,807 - 10/8/24 12:03 am | |
|---|---|
| Score: | 3,621 |
| User: | abhilab |
| Brand: | Zebronics SD13 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Zebronics SD13 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Zeb 128G-SSD on Pi 5 using Generic SATA-USB3 adapter |
| Test #68,677 - 3/24/23 6:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,621 |
| User: | LooKas Orange Pi3 LTS |
| Brand: | Samsung eMMC (8GTF4) |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | Samsung 8GTF4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | eMMC on Orange Pi 3 LTS |
| Test #1,899 - 9/5/19 2:08 am | |
|---|---|
| Score: | 3,620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | ODROID C2 |
| Device: | Samsung SSD850PRO128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 850 PRO ODROIDC2 |
| Test #75,637 - 12/9/23 10:15 am | |
|---|---|
| Score: | 3,619 |
| User: | CB1 eMMC |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | BIGTREETECH CB1 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | BTT CB1 eMMC 32GB |
| Test #40,286 - 2/11/21 4:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,618 |
| User: | Richard C |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSSDP064G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Rpi4 2Gb with 64Gb Sandisk (ebay) USB generic caddy |
| Test #77,877 - 1/21/24 9:21 am | |
|---|---|
| Score: | 3,617 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN720 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN720SDAPNTW-512G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi5 usb nvme |
| Test #78,307 - 1/25/24 2:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Micro SD |
| Test #1,709 - 8/29/19 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS1000GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk 1TB SSD |
| Test #78,458 - 1/27/24 11:53 am | |
|---|---|
| Score: | 3,615 |
| User: | GungHo-in-Tx |
| Brand: | Team SD (Stora) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team Stora |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 5 - A2 SD |