To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #49,074 - 8/14/21 5:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,085 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #104,121 - 2/21/25 7:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,085 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (FE4S5) |
| Board: | Nintendo Switch Lite |
| Device: | Samsung FE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #104,832 - 3/7/25 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,084 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #104,266 - 2/24/25 9:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,084 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pass |
| Test #62,222 - 8/25/22 5:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,084 |
| User: | themaster |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | ASMedia ASM1053 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Intenso 128GB TOP SSD on Raspberry Pi3+ Usng Generic SATA to USB Adapter |
| Test #81,340 - 3/10/24 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 2,083 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Segate Extern USB |
| Test #100,014 - 12/16/24 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,083 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #88,374 - 6/2/24 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 2,083 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | ADATA nvme |
| Test #129,311 - 12/6/25 4:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,083 |
| User: | ucav |
| Brand: | Samsung eMMC (8GTF4) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Samsung 8GTF4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Chinese EMMC to TF 8GB on Raspberry Pi 2 |
| Test #129,969 - 12/28/25 2:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,082 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #47,889 - 7/15/21 1:04 am | |
|---|---|
| Score: | 2,082 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate OneTouch HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate OneTouchHDD |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate One Touch HDD on Raspberry Pi OS 32 bit |
| Test #24,753 - 5/18/20 9:24 am | |
|---|---|
| Score: | 2,082 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba THCSNJ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba THNSNJ512GCSU |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba Q Pro |
| Test #40,911 - 2/22/21 4:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,081 |
| User: | Thomas |
| Brand: | Leven JS300 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Leven JAJS300M240C |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intenso SSD High Pi3+ Logilink SATA SSD adapter |
| Test #132,132 - 3/6/26 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 2,081 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Western Digital Blue SN580 |
| Test #67,891 - 3/4/23 7:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,081 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SSD200 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS64GSSD25S-M |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | old Transcend Sata2 SSD, Ugreen USB Adapter, OrangePi5 |
| Test #133,201 - 4/26/26 6:25 am | |
|---|---|
| Score: | 2,081 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,151 - 10/2/22 7:14 am | |
|---|---|
| Score: | 2,081 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY CS900500GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD on Pi 3 using startech SATA to USB adapter |
| Test #76,167 - 12/18/23 11:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,080 |
| User: | xpg6000ln nvme2usb |
| Brand: | AData XPG SX6000 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AData SX6000LNP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | xpg6000ln mnvme2usb |
| Test #67,548 - 2/23/23 1:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,080 |
| User: | simon511000 |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on OrangePi 5 using ICANING SATA to USB3 adapter |
| Test #70,637 - 6/1/23 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,080 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 750 EVO |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung SSD750EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sevo |