To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #132,857 - 4/10/26 8:10 am | |
|---|---|
| Score: | 2,037 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SSD |
| Test #106,287 - 4/11/25 6:12 am | |
|---|---|
| Score: | 2,036 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sdffsdsdsdd dssdadsadasdasd |
| Test #106,312 - 4/12/25 1:07 am | |
|---|---|
| Score: | 2,036 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #19,531 - 4/20/20 12:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,036 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD at Raspberry 3 |
| Test #94,478 - 9/13/24 5:04 am | |
|---|---|
| Score: | 2,036 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #97,686 - 11/9/24 5:33 am | |
|---|---|
| Score: | 2,036 |
| User: | foobar1452 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #91,300 - 7/20/24 3:48 am | |
|---|---|
| Score: | 2,036 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #64,742 - 12/3/22 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,036 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate Desktop |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #92,037 - 7/31/24 11:27 am | |
|---|---|
| Score: | 2,035 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | s cord |
| Test #101,830 - 1/14/25 7:49 am | |
|---|---|
| Score: | 2,035 |
| User: | ItsAConspiracy |
| Brand: | AData SD Premier |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SD |
| Class: | C10 V90 U3 |
| Note: | ADATA Premier ONE 64GB SDXC UHS-II U3 Class 10 V90 |
| Test #103,970 - 2/18/25 3:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,035 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #82,521 - 3/24/24 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 2,035 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD |
| Test #76,745 - 12/30/23 11:16 am | |
|---|---|
| Score: | 2,035 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SP900 |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | AData SP900 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA SP900 on TinkerBoard |
| Test #92,541 - 8/9/24 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,035 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | FriendlyElec NanoPi R6C |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #104,610 - 3/2/25 2:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,034 |
| User: | zickkeen |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Modern 14 C13M |
| Device: | Kingston OM8PCP3512F-AI1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston OM8PCP3512F-AI1 512GB NVME SSD |
| Test #105,432 - 3/19/25 11:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,034 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #105,661 - 3/25/25 3:21 am | |
|---|---|
| Score: | 2,034 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro microSD SDSQXCD-256G-GN6MA |
| Test #123,178 - 6/2/25 10:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,034 |
| User: | kene |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB on Pi 5 4GB (bookman 64-bit) |
| Test #81,311 - 3/9/24 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,034 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC WD40NMZW-11GX6S1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #65,167 - 12/24/22 1:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,034 |
| User: | Chris |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 3+ 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | CM3 emmc sd |