To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #105,661 - 3/25/25 3:21 am | |
|---|---|
| Score: | 2,034 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro microSD SDSQXCD-256G-GN6MA |
| Test #123,178 - 6/2/25 10:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,034 |
| User: | kene |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB on Pi 5 4GB (bookman 64-bit) |
| Test #81,311 - 3/9/24 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,034 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC WD40NMZW-11GX6S1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #65,167 - 12/24/22 1:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,034 |
| User: | Chris |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 3+ 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | CM3 emmc sd |
| Test #61,693 - 8/5/22 5:35 am | |
|---|---|
| Score: | 2,034 |
| User: | Capu |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme PRO USB 3.2 Solid State Flash Drive |
| Test #78,612 - 1/29/24 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,034 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #73,046 - 9/14/23 11:20 am | |
|---|---|
| Score: | 2,034 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Pro Elite (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #60,776 - 6/28/22 12:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,033 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY CS900240GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 1 |
| Test #234 - 5/2/19 3:32 am | |
|---|---|
| Score: | 2,033 |
| User: | Rim Tose |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Test #6,299 - 1/4/20 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,033 |
| User: | kubik |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDU10064GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk M400s on Pi 3 using Super Top M6116 SATA mSATA to USB/SATA |
| Test #50,370 - 9/16/21 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 2,033 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #40,059 - 2/7/21 11:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,033 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Blaze Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Patriot BlazeSSDATADevice |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | bx500 cyclops |
| Test #80,884 - 3/4/24 9:03 am | |
|---|---|
| Score: | 2,033 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Transcend TS16GMSA370 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #101,742 - 1/13/25 8:12 am | |
|---|---|
| Score: | 2,033 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | no name |
| Test #129,997 - 12/29/25 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 2,033 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microSd SanDisk |
| Test #107,028 - 4/30/25 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,032 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar NM790 2TB NVME Pi5 Geekworm X1004 dual NVME shield |
| Test #124,179 - 7/1/25 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,032 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #124,946 - 7/21/25 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 2,031 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #78,657 - 1/30/24 9:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,031 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro Plus with Rpi 5 |
| Test #102,585 - 1/27/25 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 2,031 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |