To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #19,010 - 4/18/20 10:48 am | |
|---|---|
| Score: | 2,016 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi4 w/4gb and Samsung MUF-64AB/AM FIT Plus 64GB |
| Test #66,671 - 1/29/23 7:36 am | |
|---|---|
| Score: | 2,015 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #106,976 - 4/28/25 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,015 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo |
| Test #82,146 - 3/21/24 11:08 am | |
|---|---|
| Score: | 2,015 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | First attempt |
| Test #97,676 - 11/8/24 10:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,015 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #91,702 - 7/26/24 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,015 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #91,997 - 7/30/24 11:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,015 |
| User: | NGruia |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 128 GB |
| Test #93,894 - 9/3/24 4:14 am | |
|---|---|
| Score: | 2,014 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #98,111 - 11/14/24 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 2,014 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,924 - 5/26/24 1:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,014 |
| User: | lsdkfjghdkfjghsdklf |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | skjfhasdfkj |
| Test #58,563 - 4/2/22 4:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,014 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Purple 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD10PURX-64E5EY0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #6,682 - 1/10/20 2:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,014 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | g |
| Test #92,686 - 8/11/24 7:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,013 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #132,442 - 3/17/26 11:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,013 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | uk |
| Test #125,570 - 8/8/25 2:52 am | |
|---|---|
| Score: | 2,013 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk |
| Test #13,055 - 3/20/20 9:16 am | |
|---|---|
| Score: | 2,013 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST1000LM049-2GH172 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | geekworm x825 seagate baracuda pro 1tb st1000lm049 |
| Test #60,195 - 6/5/22 11:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,013 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #68,376 - 3/16/23 10:30 am | |
|---|---|
| Score: | 2,011 |
| User: | vamp |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Plus 64gb A2 MicroSD |
| Test #1,940 - 9/6/19 4:49 am | |
|---|---|
| Score: | 2,011 |
| User: | hielie |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | WDC WDS120G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | wd green sata ssd |
| Test #106,481 - 4/16/25 10:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,011 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | BIGTREETECH CB1 |
| Device: | Samsung MZALQ128HCHQ-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |