To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #66,324 - 1/21/23 6:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,981 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | With overclock |
| Test #1,185 - 8/5/19 3:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,981 |
| User: | kking |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #105,692 - 3/25/25 3:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,981 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Crucial & Orico |
| Test #110,496 - 5/3/25 4:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,980 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #122,984 - 5/28/25 9:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,980 |
| User: | Ulmeck |
| Brand: | PNY SD Pro Elite (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD64G on Pi4 |
| Test #72,584 - 8/28/23 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,980 |
| User: | nickweb |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk SSD Plus 120Gb with no name SATA USB connection as boot drive Pi 4 4Gb |
| Test #83,814 - 4/4/24 3:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,980 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | \ |
| Test #89,482 - 6/16/24 10:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,980 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #94,751 - 9/17/24 12:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,980 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston Canvas Select Plus 128GB microSDXC, Class10 UHS-I A1 |
| Test #96,485 - 10/19/24 6:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,980 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 1 |
| Test #80,269 - 2/27/24 5:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,979 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #90,957 - 7/14/24 7:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,979 |
| User: | jangs |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston SNV2S500G |
| Test #51,904 - 10/31/21 3:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,979 |
| User: | master64nl |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 on Pi3+ |
| Test #26,862 - 6/11/20 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,979 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #92,584 - 8/10/24 4:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,978 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi5 Sandisk SDC |
| Test #96,203 - 10/14/24 12:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,978 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kioxia 64GB microSD card on Pi 5 |
| Test #88,302 - 6/1/24 9:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,978 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YD4QD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung YD4QD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #106,639 - 4/21/25 3:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,978 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64 GB SD-card |
| Test #90,322 - 7/1/24 9:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,978 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #130,143 - 1/4/26 6:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,978 |
| User: | BOOT_ORDER=0xf416 ve PCIE_PROBE=1 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sudo rpi-eeprom-config --edit |