To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #86,854 - 5/6/24 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,922 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64 GB en Raspberry Pi 5 |
| Test #93,079 - 8/18/24 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,922 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #53,623 - 12/7/21 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,922 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST2000DM005-2CW102 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | Seagate ST2000DM005 on Pi 4 using Multi-Function HDD Docking WLX-893U3ISC |
| Test #81,448 - 3/12/24 1:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,921 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #89,682 - 6/20/24 9:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,921 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JD2S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | blub |
| Test #132,456 - 3/18/26 7:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,921 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #106,918 - 4/26/25 6:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,920 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung SD Card |
| Test #126,018 - 8/24/25 6:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,920 |
| User: | satoshi |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 5 NVMe 1TB SSD |
| Test #77,568 - 1/15/24 1:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,920 |
| User: | MrFrumble |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi5 |
| Test #78,180 - 1/23/24 7:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,920 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #4,033 - 11/20/19 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,920 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDU10064GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB USB stick |
| Test #71,283 - 7/1/23 5:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,920 |
| User: | Meganium97 |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Dell Inspiron 3655 |
| Device: | Seagate ST500VT000-1DK142 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Literally just a hard drive paired with a bristol ridge dual core, god save us all. |
| Test #72,178 - 8/9/23 3:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,920 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Google PersistentDisk SSD Cloud Storage |
| Board: | Google Compute Engine |
| Device: | Google PersistentDisk |
| Class: | Virtual |
| Note: | gcp |
| Test #89,622 - 6/19/24 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,920 |
| User: | MonWick |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro microSDXC 256 GB on Pi 5B v1.0 running PiOSx64 |
| Test #91,466 - 7/23/24 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,920 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SP16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro on Raspberry Pi 5 |
| Test #96,659 - 10/23/24 8:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,920 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #103,265 - 2/7/25 6:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,920 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JE4S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Test #88,344 - 6/2/24 12:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,919 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | RiDATA_SDXC-1-64G_Pi5 |
| Test #89,898 - 6/24/24 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,919 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SF128 on Raspberry Pi 5 |
| Test #81,659 - 3/16/24 12:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,919 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |