To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #14,379 - 3/31/20 1:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,926 |
| User: | Apostolos |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk Extreme |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SANDISK EXTREME GO 64GB on Pi 4 |
| Test #81,183 - 3/7/24 8:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,925 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #88,674 - 6/5/24 8:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,925 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | GondorNew128GB |
| Test #104,365 - 2/25/25 7:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,925 |
| User: | aa |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | aa |
| Test #75,917 - 12/15/23 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,925 |
| User: | EnlistedBaguette |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi5 8GB ram 64gb Sandisk A2 Class V30 |
| Test #75,411 - 12/4/23 8:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,924 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus 128GB on Pi 5 |
| Test #77,555 - 1/15/24 11:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,924 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,714 - 1/18/24 6:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,924 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST2000LM007-1R8174 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | deskpipro |
| Test #49,366 - 8/23/21 1:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,924 |
| User: | uksonune |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | kingsone A400 |
| Test #87,658 - 5/15/24 9:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,924 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SSD |
| Test #83,565 - 4/2/24 3:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,924 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Test DT2 |
| Test #85,228 - 4/18/24 1:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,924 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk model: Extreme size: 29.22 GiB |
| Test #132,960 - 4/17/26 12:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,924 |
| User: | pi |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Panasonic SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | TF |
| Test #125,782 - 8/14/25 12:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,924 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 |
| Test #105,808 - 3/29/25 1:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,923 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #78,692 - 1/31/24 5:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,923 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk |
| Test #60,634 - 6/23/22 1:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,923 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD_Frank |
| Test #76,790 - 12/31/23 7:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,922 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi5 |
| Test #125,996 - 8/23/25 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,922 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 128GB Pro (blue), RPi 5 |
| Test #84,338 - 4/8/24 5:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,922 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Crucial P3 2TB SSD on Pi 5 using Orico NVMe SSD enclosure |