To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #89,148 - 6/12/24 2:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,891 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB on Pi 5 |
| Test #132,411 - 3/16/26 4:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,891 |
| User: | rpi5 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 970 Evo Plus |
| Test #77,911 - 1/21/24 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,890 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Micro-SD |
| Test #79,431 - 2/13/24 5:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,890 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi5 with extreme pro 64Gb |
| Test #71,993 - 8/3/23 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,890 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDU10016GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #92,791 - 8/13/24 9:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,890 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Trensent 128 SDXC on Pi5 |
| Test #53,056 - 11/25/21 2:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,890 |
| User: | Anny |
| Brand: | KingSpec P3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | KingSpec JDS300-60 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | KingSpec 60G SATA3 SSD on Pi4B using ASM1051E adapter |
| Test #15,960 - 4/9/20 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,889 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3.5" HDD |
| Board: | Gigabyte Z77-DS3H |
| Device: | WDC WD3200AAJS-00B4A0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | i5-3570k |
| Test #92,715 - 8/12/24 9:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,889 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SN64G on Pi 3 |
| Test #103,349 - 2/7/25 11:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,889 |
| User: | frankruan |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro Plus 128G microSD on RPi 5 @ 2.9 GHz |
| Test #94,275 - 9/9/24 10:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,889 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi5 benchmark |
| Test #94,842 - 9/19/24 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,889 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,882 - 1/21/24 10:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,889 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Silicon Power 32GB 3D NAND |
| Test #60,886 - 7/3/22 3:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,889 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial RealSSD C300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial C300-CTFDDAC064MAG |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #84,118 - 4/7/24 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,888 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #94,587 - 9/14/24 2:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,887 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card |
| Test #13,989 - 3/28/20 7:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,887 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST4000LM024-2AN17V |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Seagate 4T BarraCuda |
| Test #94,093 - 9/6/24 2:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,886 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ff |
| Test #94,123 - 9/7/24 5:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,886 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #83,905 - 4/5/24 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,886 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |