To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #80,745 - 3/2/24 11:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,868 |
| User: | jangs |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston EECASE-300 |
| Test #13,933 - 3/27/20 5:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,868 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Leven JS600 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Leven JAJS600M128C |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | nonamepi2 |
| Test #28,111 - 6/27/20 1:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,868 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD50NMZW-59LG6S1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #73,346 - 9/27/23 3:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,868 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3.5" HDD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC WD5000AAKX-75U6AA0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | sata hdd |
| Test #47,161 - 6/27/21 7:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,868 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | NVIDIA Jetson Nano Kit |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #9,394 - 2/18/20 3:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,867 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (SDW16) |
| Board: | To Be Filled By O.E.M. |
| Device: | HP SDW16 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Odroid c1+ emmc |
| Test #99,607 - 12/9/24 2:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,867 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | a |
| Test #100,655 - 12/28/24 3:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,867 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk ssd |
| Test #90,617 - 7/7/24 9:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,867 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SDCard |
| Test #14,125 - 3/29/20 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,867 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37120 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | a |
| Test #14,567 - 4/2/20 8:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,866 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #60,781 - 6/29/22 4:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,866 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM830 mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung MZMPC032HBCD-000H1 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | r3 |
| Test #92,610 - 8/10/24 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,866 |
| User: | olekorson |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #95,228 - 9/26/24 3:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,865 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #83,387 - 3/31/24 5:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,865 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk sd card |
| Test #8,397 - 2/10/20 5:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,865 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #64,100 - 11/10/22 11:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,865 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung Evo 850 250GB USB2.0 |
| Test #105,704 - 3/26/25 3:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,865 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | barracuda |
| Test #123,347 - 6/8/25 8:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,864 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #124,591 - 7/11/25 4:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,864 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | office pi |