To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #11,205 - 3/2/20 11:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron RealSSD C400 |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Micron MTFDDAK128MAM-1J1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #11,522 - 3/5/20 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,872 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ypp |
| Test #126,992 - 9/19/25 1:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,872 |
| User: | mocart |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Orange Pi 5 Ultra |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Canvas Select Plus microSDXC 64 Gb [SDCS2/64GB] on OrangePi 5 Ultra (SD-Card boot) |
| Test #92,418 - 8/7/24 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,870 |
| User: | Snark |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #22,431 - 5/2/20 3:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,870 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra 32GB USB3.0 |
| Test #76,158 - 12/18/23 10:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,870 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ls |
| Test #97,944 - 11/12/24 11:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,870 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sn740 rpi 5 |
| Test #98,827 - 11/25/24 11:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,870 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 64GB SD Class A2 Class 10 V30 U3 on Pi 5 |
| Test #99,165 - 12/2/24 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,869 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk |
| Test #89,092 - 6/11/24 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,869 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd-card |
| Test #92,531 - 8/9/24 6:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,869 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO |
| Test #129,443 - 12/10/25 10:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,869 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung SD card 64Gb A2 |
| Test #124,838 - 7/17/25 4:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,869 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Transcend 350V High Endurance MicroSDXC UHS-I Class 10 on Pi 5 |
| Test #65,366 - 12/30/22 10:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,869 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | lexer 128GB |
| Test #78,974 - 2/4/24 11:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,868 |
| User: | TJ |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Micro SD, Sandisk Class 10 test on 05.02.2024 |
| Test #80,745 - 3/2/24 11:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,868 |
| User: | jangs |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston EECASE-300 |
| Test #13,933 - 3/27/20 5:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,868 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Leven JS600 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Leven JAJS600M128C |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | nonamepi2 |
| Test #28,111 - 6/27/20 1:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,868 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD50NMZW-59LG6S1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #73,346 - 9/27/23 3:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,868 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3.5" HDD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC WD5000AAKX-75U6AA0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | sata hdd |
| Test #47,161 - 6/27/21 7:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,868 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | NVIDIA Jetson Nano Kit |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |