To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #61,013 - 7/9/22 12:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,813 |
| User: | ll |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | olo |
| Test #65,798 - 1/10/23 8:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,813 |
| User: | WebVpsCloud |
| Brand: | Western Digital Blue 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD20EZRZ-00Z5HB0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | WD 2tb MyBook on RPiB01 |
| Test #10,120 - 2/23/20 9:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,813 |
| User: | Jomaame |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Microcenter 128GB USB3.0 drive |
| Test #50,957 - 10/4/21 8:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,813 |
| User: | 3n3k0 |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | HP Notebook 15 ac098tu |
| Device: | Toshiba MQ01ABD100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #75,516 - 12/7/23 6:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,813 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 32G MicroSD on Libre Computer Potato |
| Test #93,230 - 8/21/24 4:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,813 |
| User: | rr |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FE4S9) |
| Board: | Radxa ROCK 3A |
| Device: | Samsung FE4S9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | radxa rock 3a samsung sd card a2 256 gb |
| Test #104,973 - 3/10/25 7:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,812 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar 633x Micro sd 64Gb on Pi 4b 4GB |
| Test #44,918 - 5/5/21 8:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,812 |
| User: | alexgill |
| Brand: | Intel 535 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2BW120A4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SeagateFreeagent Adapter w Intel 535 |
| Test #130,858 - 1/24/26 6:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,812 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #105,403 - 3/19/25 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,811 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microSd Samsung |
| Test #79,682 - 2/16/24 8:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,811 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar Media on Pi 4b |
| Test #19,362 - 4/19/20 8:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,811 |
| User: | JJ |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ScanDisk USB3.0 on Pi 4 |
| Test #44,917 - 5/5/21 8:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,811 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 535 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2BW120A4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | FreeAgent |
| Test #54,482 - 12/23/21 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,810 |
| User: | Mike Ure |
| Brand: | SanDisk U110 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 1.0 |
| Device: | SanDisk SDSA6MM-016G-1006 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Pizero2w off jms578 sandisk ssd 16gb |
| Test #85,716 - 4/23/24 3:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,810 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #85,947 - 4/25/24 9:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,810 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | nvme |
| Test #62,685 - 9/13/22 2:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,810 |
| User: | zenonos |
| Brand: | VMware Virtualized Disk |
| Board: | VMware Virtual Platform |
| Device: | VMware VirtualSATAHardDrive |
| Class: | Virtual |
| Note: | Samsung Ultra Fit Plus USB Flash Drive on Pi 4 |
| Test #131,923 - 2/26/26 5:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,810 |
| User: | billy |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate ST2000LM007-1R8174 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | hddpi4pi4hdd |
| Test #72,696 - 8/31/23 4:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,810 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | ODROID N2Plus |
| Device: | AData SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | adata sd card |
| Test #24,901 - 5/19/20 7:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,810 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar 633x 64GB Micro SD |