To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #127,880 - 10/16/25 8:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | I |
| Test #68,086 - 3/9/23 2:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,809 |
| User: | napster |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | MMC upgrade from old |
| Test #45,453 - 5/12/21 11:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,809 |
| User: | froid_san |
| Brand: | Western Digital Red 3.5" NAS HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC 1WDCWD20EFAX-68FB5N0RANDOM |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | WD red WD20EFAX 2TB om Orico 6228US3-C Sata to USB Drive dock |
| Test #98,594 - 11/22/24 12:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,809 |
| User: | jj |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | oco |
| Test #91,252 - 7/19/24 8:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme on Pi 5 |
| Test #9,651 - 2/20/20 1:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Vertex Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | OCZ VERTEX |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OCZ Vertex SSD on Corsair branded ASMedia ASM115X dongle |
| Test #129,696 - 12/18/25 10:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,808 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (8GTF4) |
| Board: | Freescale i.MX6 ULL 14x14 EVK Board |
| Device: | Samsung 8GTF4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #26,126 - 6/1/20 10:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,808 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #105,125 - 3/14/25 1:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,808 |
| User: | 100014-2 |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | ayen8 |
| Test #93,927 - 9/3/24 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,808 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | m |
| Test #104,095 - 2/21/25 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,808 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 256gb |
| Test #76,596 - 12/27/23 3:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,808 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #73,085 - 9/16/23 5:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,808 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,281 - 1/10/24 12:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SSD Usb |
| Test #8,238 - 2/7/20 7:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk Extreme |
| Class: | USB Flash |
| Note: | cas |
| Test #68,952 - 4/2/23 6:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,807 |
| User: | SD |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Lexar SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microSD 128GB Kingston |
| Test #65,212 - 12/26/22 3:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,807 |
| User: | Arnie97 |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | ASUS N70 |
| Device: | FNK GenericMassStorageClass |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra 64G, mount -t btrfs -o compress-force=zstd:3 |
| Test #101,388 - 1/8/25 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | samsung evo sdcard in pi5 |
| Test #82,012 - 3/20/24 3:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk - Model: SC128 on pi 5 |
| Test #82,179 - 3/21/24 3:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JD2S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |