To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #91,062 - 7/16/24 12:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,803 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #132,592 - 3/26/26 10:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,803 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SDCard |
| Test #133,682 - 5/19/26 10:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,803 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi 5 using SD Card |
| Test #53,536 - 12/5/21 10:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,803 |
| User: | NetApp |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 32GB High Performance 633x Micro SD |
| Test #88,472 - 6/3/24 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,802 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #127,514 - 10/5/25 11:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,802 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Benchmark 10052025 |
| Test #131,529 - 2/15/26 12:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,801 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung RPI 64GB SD |
| Test #76,826 - 1/1/24 7:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,801 |
| User: | jchidley |
| Brand: | SanDisk Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SDDR-B531 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Extreme Pro U3 A2 128GB Pi 5 |
| Test #104,842 - 3/7/25 10:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,801 |
| User: | ZaInT |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Endurance Class 10 U1 32 GB, Zero 2 W clocked at 1300 MHz |
| Test #26,365 - 6/4/20 6:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,801 |
| User: | Nikhil |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD5000LPVX-00V0TT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD BLUE 2.5 HDD 500GB WITH QuantumZERO USB 3.0/USB 3.1 Gen 1 Hard Drive Disk HDD/SSD Enclosure Case |
| Test #17,648 - 4/13/20 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,801 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD10JPVX-00JC3T0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD HHD 1TB USB3 RPI4 |
| Test #18,045 - 4/14/20 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,801 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate BUPSlimBK |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Segate |
| Test #25,024 - 5/21/20 7:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,800 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #93,767 - 8/31/24 10:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,800 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #81,712 - 3/17/24 5:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,800 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard-results |
| Test #83,667 - 4/3/24 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,800 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | test |
| Test #125,245 - 7/31/25 9:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,799 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 128G SD card |
| Test #132,793 - 4/7/26 9:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,799 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Elite Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Patriot BurstElite120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #132,935 - 4/15/26 9:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,798 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | KioxiaDisk 2280 SSD on Raspberry Pi 5 via Official M.2 HAT+ |
| Test #130,093 - 1/2/26 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,798 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB 3.0 aliexpress adapter and extreme sd |