To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #81,691 - 3/17/24 1:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,798 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microSd Samsung |
| Test #96,699 - 10/23/24 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,798 |
| User: | orangeb |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | RK3588S OPi CM5 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | eMMC on orangepi CM5 |
| Test #10,607 - 2/26/20 5:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,798 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport0820 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | usb 3 on a MyDrive Passport spinning rust |
| Test #41,372 - 3/4/21 9:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,798 |
| User: | banzalik |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PNY |
| Test #67,404 - 2/19/23 7:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,798 |
| User: | AD5GB |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | RaspberryPi 4b, Fedora 37, SD card and external SSD |
| Test #65,232 - 12/26/22 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,797 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SE032) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SE032 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kioxia KMU-B032G SD-Card on Pi4 |
| Test #84,622 - 4/11/24 5:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,797 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #87,643 - 5/15/24 6:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,797 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #47,075 - 6/26/21 12:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,797 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 64GBSSDUSB64GB |
| Test #97,754 - 11/9/24 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,796 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #99,975 - 12/15/24 8:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,796 |
| User: | speedy901 |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V90 U3 |
| Test #68,415 - 3/17/23 5:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,796 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SK Hynix SHGS31 - 500GS-2 usingUSB3 Drive Connection: Sabrent Model:EC-OCUB & RPi4 |
| Test #105,414 - 3/19/25 2:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,796 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | samsung evo sd card |
| Test #77,174 - 1/7/24 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,795 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #78,194 - 1/24/24 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,795 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #98,873 - 11/26/24 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,795 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd-card |
| Test #88,164 - 5/30/24 6:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,794 |
| User: | Cytron Makerdisk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #80,359 - 2/29/24 8:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk |
| Test #71,803 - 7/26/23 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,794 |
| User: | fearlipe |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Seagate ST2000DM008-2FR102 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | Seagate Compute 2TB 7200rpm |
| Test #64,794 - 12/6/22 12:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Colorful SL300 |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Colorful SL300128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |