To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #75,533 - 12/7/23 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,778 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | amazon 64gb |
| Test #71,613 - 7/19/23 5:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,778 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SE32G on Pi 4 |
| Test #75,950 - 12/16/23 4:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,777 |
| User: | Kwazy Kwis |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Select Plus on RPi 4B Running BullsEye 32 Bit |
| Test #14,036 - 3/28/20 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,777 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sdkarte |
| Test #21,846 - 4/30/20 9:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,777 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #126,789 - 9/13/25 4:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,777 |
| User: | billy |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate ExpansionHDD |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate model: Expansion HDD |
| Test #69,307 - 4/13/23 8:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,777 |
| User: | neonteepee |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Orange Pi 5 - Sandisk 32GB SD Card Basic test |
| Test #122,951 - 5/27/25 9:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,777 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston model: DataTraveler 3.0 size: 231 GiB type: USB on Raspbery Pi 4B 8GB |
| Test #105,204 - 3/15/25 4:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB |
| Test #130,469 - 1/13/26 1:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Crucial |
| Test #18,842 - 4/17/20 6:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme UHS-3 MicroSD |
| Test #14,167 - 3/29/20 9:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme A1 Application Class 32GB on Pi 4 |
| Test #24,045 - 5/11/20 4:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate Expansion Drive |
| Test #26,006 - 5/31/20 3:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | ScanDisk Ultra 32GB |
| Test #76,700 - 12/29/23 9:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | evo plus 64GB pi 5 |
| Test #77,042 - 1/5/24 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,776 |
| User: | km |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB SD on Raspberry Pi 4b 2GB Rev 1.5 |
| Test #77,643 - 1/17/24 9:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi5 microsd |
| Test #61,886 - 8/11/22 9:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Fit 64GB |
| Test #9,219 - 2/17/20 10:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,775 |
| User: | aslau |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 860 Evo |
| Test #89,833 - 6/22/24 8:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,775 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |