To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #81,746 - 3/17/24 2:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,775 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate BUPSlimBL |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate 2.5 HDD on Pi 4 on USB 3.0 port |
| Test #42,131 - 3/16/21 12:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,775 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go! 128GB |
| Test #103,468 - 2/10/25 2:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,774 |
| User: | NTNcomputer |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | sun55iw3 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Orangpi 4A |
| Test #76,869 - 1/2/24 4:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,774 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | SanDisk SD9SN8W256G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #78,897 - 2/3/24 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,774 |
| User: | Andrestoteles |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra MicroSDXC Card Class 10 128 GB |
| Test #89,671 - 6/20/24 4:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,774 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #89,888 - 6/23/24 10:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,774 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Extreme PLUS |
| Test #102,138 - 1/19/25 6:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,774 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #125,174 - 7/29/25 9:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,774 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung - Class: Class 10 U3 |
| Test #129,473 - 12/11/25 5:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,773 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | ky x1 orangepi-rv2 board |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #4,948 - 12/9/19 8:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,773 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Scandisk USB |
| Test #89,668 - 6/20/24 1:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,773 |
| User: | Jonah |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC MyPassport25A0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD HDD from old Nextcloud Box via USB 3.0 on RP4 |
| Test #80,150 - 2/25/24 7:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,773 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #76,947 - 1/4/24 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,773 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WD7500BPVT-22HXZT1 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD7500BPVT via PCIe to SATA expander on Pi 5 |
| Test #76,310 - 12/21/23 1:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,773 |
| User: | Kwazy Kwis |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go! Plus 256 Gb on RPi Zero 2W Running BullsEye-32 Bit |
| Test #67,466 - 2/21/23 4:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,773 |
| User: | Lexar32gb |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 32gb on Rasp Pi 8gb |
| Test #67,308 - 2/16/23 6:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,772 |
| User: | BubblesTheFish |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston CANVAS Select Plus 128Gb |
| Test #125,236 - 7/31/25 5:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,772 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Transcend High Endurance 32GB on Pi 5 |
| Test #130,856 - 1/24/26 5:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,772 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #100,240 - 12/20/24 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,772 |
| User: | cp-thumb-drive-tests |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 500 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi 500 using SanDisk USB 3.2Gen1 with USB3-A and USB-C connections |