To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #91,159 - 7/17/24 4:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,752 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD card Samsung 64GB |
| Test #3,404 - 10/31/19 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,752 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #5,866 - 12/29/19 2:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,752 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #12,236 - 3/11/20 9:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,752 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport07BA |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Western Digital 1 TB USB SATA Hard Disk |
| Test #12,392 - 3/13/20 1:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,751 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDiscUltra Extreme |
| Test #133,213 - 4/26/26 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,751 |
| User: | sd |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #66,939 - 2/6/23 9:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,751 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 QVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD870QVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | as2 |
| Test #63,888 - 11/1/22 2:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,751 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD Interne SSD 2.5 Zoll SATA Rev 3.0, 240GB - SA400S37/240G |
| Test #98,268 - 11/16/24 6:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,751 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64GB Extreme microSDXC |
| Test #96,137 - 10/13/24 8:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,751 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport2627 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | pisd |
| Test #92,506 - 8/8/24 2:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,750 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #101,334 - 1/7/25 2:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,750 |
| User: | nordlund |
| Brand: | Western Digital easystore |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WD20SDRW-11VUUS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | usb_sata on PI5 |
| Test #79,548 - 2/14/24 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,750 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD card |
| Test #81,430 - 3/11/24 5:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,750 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi5 scandisc128gb w cooling tower |
| Test #87,103 - 5/8/24 7:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,750 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 32GB Lexar E series microSDHC, Pi 4B, 64 bit Debian Bookworm, /dev/mmcblk0p2 |
| Test #12,580 - 3/15/20 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,750 |
| User: | s.schr |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 32GB SD-Card Pi4 |
| Test #66,729 - 1/30/23 8:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,750 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra MicroSD on Pi 4 |
| Test #62,083 - 8/19/22 9:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,750 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD10SPZX-08Z10 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | 1 TB WDC WD10SPZX-08Z10 2.5 5400 on USB3.1 Gen 1, Raspbian 32 bit |
| Test #106,796 - 4/24/25 2:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,750 |
| User: | sanfisko |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | BananaPi BPI-M4-Zero |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | BPiM4Zero |
| Test #69,873 - 5/2/23 2:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,749 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |