To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #8,707 - 2/15/20 11:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,749 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #87,902 - 5/26/24 9:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,749 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #92,381 - 8/6/24 2:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,749 |
| User: | Lobsterman |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Crucial P3 500 G Gen 3 3D NAND NVME M.2 SSD ON RPI 5 USING Geekworm X1004 PCIe to Dual M.2 HAT |
| Test #54,484 - 12/23/21 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,749 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme 32gb |
| Test #22,285 - 5/2/20 1:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,749 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSH class 10 |
| Test #25,144 - 5/22/20 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,749 |
| User: | Fred |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra Fit 64GB on Pi 4 USB 3.0 |
| Test #24,131 - 5/12/20 1:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,748 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB on Pi4 |
| Test #11,608 - 3/6/20 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,748 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #21,625 - 4/29/20 12:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,748 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | teststef |
| Test #93,187 - 8/20/24 7:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,748 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 128Gb Extreme pro sdsqxcd-128g-gn6ma |
| Test #83,557 - 4/2/24 2:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,748 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 5 / SanDisk Extreme Pro 32GB |
| Test #81,546 - 3/13/24 7:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,748 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | samsung 64 gb usb stick running bookworm lite on Pi 4 4GB overclocked 2100 Mhz gpu-700 Mhz |
| Test #57,462 - 2/28/22 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,748 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC ATAWDCWD10JPVT-75A |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Scorpio Blue, 1 TB, Orico cassette tape SATA-USB3 adapter on Pi4 |
| Test #49,484 - 8/25/21 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | yen1co |
| Brand: | Seagate Expansion Desktop HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ExpansionDesk |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate Expansion Desk 4.55 TiB on Pi 4 |
| Test #26,558 - 6/6/20 10:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi DeskStar 7200RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Hitachi HDS723020BLA642 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #68,046 - 3/8/23 2:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Seagate ST500LM021-1KJ152 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | fwestdigital seaggaate 500g using jms578 sata |
| Test #8,017 - 2/2/20 7:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Test #96,999 - 10/28/24 9:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #100,975 - 1/2/25 1:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD30NMRW-11YL9S4 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD My Passport 3TB 2.5 WD30NMRW-11YL9S4 on USB3 on Pi4 |
| Test #61,781 - 8/8/22 4:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | olliko |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | PI 4 - SanDisk 32GB |