To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #101,833 - 1/14/25 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 41,916 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP44S Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM5FF3001T |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TEAM 1TB NMVe ssd on pi5 8GB |
| Test #104,669 - 3/4/25 4:44 am | |
|---|---|
| Score: | 41,906 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SiliconPower |
| Test #101,341 - 1/7/25 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,905 |
| User: | viker |
| Brand: | Samsung 960 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD960EVO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pironman 5 NVMe PIP 250GB Samsung 960 EVO NVMe (Gen3) |
| Test #90,263 - 6/30/24 12:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,899 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS512GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #82,650 - 3/25/24 7:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,897 |
| User: | asri |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Argon Neo Makerdisk |
| Test #94,030 - 9/5/24 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 41,894 |
| User: | uniplast21 |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 Pro 2TB running at PCIe3 speeds on Pi5 in a Pironman 5 case. Overclocking Pi5 to 2.9GHz. |
| Test #105,043 - 3/12/25 7:54 am | |
|---|---|
| Score: | 41,891 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC901 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC901NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #86,769 - 5/5/24 11:15 am | |
|---|---|
| Score: | 41,890 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #99,753 - 12/12/24 8:47 am | |
|---|---|
| Score: | 41,884 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,726 - 12/29/24 4:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,864 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FP6512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | teamgroup 512gb gen 3 on pi5 |
| Test #96,656 - 10/23/24 7:22 am | |
|---|---|
| Score: | 41,864 |
| User: | villain08 |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FP6256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Teamgroup P33 |
| Test #132,356 - 3/14/26 8:45 am | |
|---|---|
| Score: | 41,835 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | WDC WDPCSN740SDDPNQD-512G-1006 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,737 - 5/16/24 8:02 am | |
|---|---|
| Score: | 41,825 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,406 - 12/6/24 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 41,817 |
| User: | mRqS-NL |
| Brand: | Kioxia Exceria G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxia Exceria G2 1TB on PI5 with Pironman5 case & NVME card |
| Test #79,918 - 2/19/24 8:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,811 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | 900X5L |
| Device: | Samsung SSD970EVO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung M.2 2280 NVMe SSD |
| Test #95,448 - 9/30/24 7:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,810 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #91,693 - 7/26/24 7:58 am | |
|---|---|
| Score: | 41,805 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #97,393 - 11/3/24 11:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,802 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM981a M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB512HBJQ-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,007 - 5/7/24 11:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S500Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #83,458 - 4/1/24 8:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,779 |
| User: | test |
| Brand: | Intel Optane M10 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel MEMPEK1J016GAL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |