To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #104,295 - 2/24/25 6:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,904 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP44 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Team TM8FPW001T |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TEAMGROUP MP44 1TB SSD (PCIe 3.0 mode forced) on Pi 5 16 GiB using Geekworm X1012 POE NVMe HAT |
| Test #92,871 - 8/14/24 10:49 am | |
|---|---|
| Score: | 59,904 |
| User: | gdalfovo |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | RK3588 OPi 5 Max |
| Device: | Netac NVMeSSD500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orange Pi 5 Max Netac 3000 |
| Test #131,205 - 2/3/26 3:49 am | |
|---|---|
| Score: | 59,892 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Biwin Raspberry Pi 1TB SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Biwin CE930TF1R00-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME |
| Test #102,159 - 1/20/25 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,877 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM790 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Lexar SSDNM7901TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RaspberryPi 5 16GB |
| Test #82,226 - 3/21/24 11:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,875 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #82,810 - 3/27/24 3:18 am | |
|---|---|
| Score: | 59,870 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | l |
| Test #100,715 - 12/29/24 1:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,864 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston OM3PGP4512Q-A0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #90,990 - 7/15/24 1:35 am | |
|---|---|
| Score: | 59,863 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Core XT |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600COREXT |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair NVME on Argon |
| Test #106,118 - 4/7/25 6:35 am | |
|---|---|
| Score: | 59,862 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD NVME M2 Samsung |
| Test #99,766 - 12/12/24 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,854 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM710 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM710500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar NM710 |
| Test #88,505 - 6/3/24 10:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,843 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #128,180 - 10/26/25 4:56 am | |
|---|---|
| Score: | 59,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Biwin Raspberry Pi 1TB SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Biwin CE930TF1R00-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspi SSD #2 |
| Test #95,572 - 10/2/24 8:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,826 |
| User: | ass |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | your moms stanky ass |
| Test #95,938 - 10/10/24 2:26 am | |
|---|---|
| Score: | 59,820 |
| User: | Tiffi |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PiCrucial |
| Test #91,326 - 7/20/24 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,801 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston Fury Renegade |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SFYRD2000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston Fury Renegade 2 gb |
| Test #94,186 - 9/8/24 5:46 am | |
|---|---|
| Score: | 59,793 |
| User: | VallThore |
| Brand: | Lexar NM710 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM7101TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NM710 via KAmodRPi5 PCIe-M.2 + 3.0GHz Pi 5B |
| Test #108,743 - 5/2/25 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,790 |
| User: | drachels |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung on Raspberry Pi 5 |
| Test #89,838 - 6/23/24 2:49 am | |
|---|---|
| Score: | 59,786 |
| User: | smilemp13 |
| Brand: | Solidigm P44 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Solidigm SSDPFKKW020X7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Solidigm P44 Pro 2Tb |
| Test #104,656 - 3/3/25 8:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,784 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Latitude 5420 |
| Device: | WDC PCSN530NVMeWDC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme ssd |
| Test #85,871 - 4/24/24 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,779 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC801 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix PC801HFS001TEJ9X101N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |