To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #64,328 - 11/19/22 6:11 am | |
|---|---|
| Score: | 7,319 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 1100 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Micron MTFDDAV256TBN-1AR15ABHA |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #61,108 - 7/13/22 5:25 am | |
|---|---|
| Score: | 7,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 MU-PC1T0H/WW 1 To - USB 3.2 |
| Test #53,613 - 12/7/21 12:50 am | |
|---|---|
| Score: | 7,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goodram CL100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Goodram SSDPR-CL100-480 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Goodram SL100 |
| Test #17,955 - 4/14/20 6:09 am | |
|---|---|
| Score: | 7,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team L3 Evo Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Team T253LE240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Teamgroup L3 Evo SSD 256Gb on Pi4 using SupTronics X822 V1.0 2.5 SATA HDD Shield |
| Test #14,011 - 3/28/20 9:15 am | |
|---|---|
| Score: | 7,318 |
| User: | Suty_A |
| Brand: | Crucial M500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT120M500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial M500 120GB on Pi4 using Samsung Electronics Co., Ltd Handheld (supplied Free with a SSD) |
| Test #50,298 - 9/14/21 6:48 am | |
|---|---|
| Score: | 7,317 |
| User: | ferow2k |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #74,688 - 11/19/23 2:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team AX2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Team T253512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #74,765 - 11/20/23 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SM841 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSDSM8412.57mm256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SM841 on Pi 5 using ASM1051E SATA adapter |
| Test #75,014 - 11/26/23 4:46 am | |
|---|---|
| Score: | 7,316 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston model: SA400M8240G size: 223.57 GiB type: USB on RPi4 |
| Test #59,167 - 4/25/22 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 7,316 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston HyperX Savage |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SHSS37A240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #59,803 - 5/19/22 7:05 am | |
|---|---|
| Score: | 7,316 |
| User: | 111 |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | 111 |
| Test #52,566 - 11/15/21 9:44 am | |
|---|---|
| Score: | 7,316 |
| User: | Nola |
| Brand: | Western Digital Blue M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0B-00YS70 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WD Blue SATA SSD on Pi 4 using Argon ONE M.2 case |
| Test #13,672 - 3/25/20 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,316 |
| User: | mmodestas |
| Brand: | Apacer AS350 Panther Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Apacer AS350256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Apacer PANTHER A5350 SSD on Pi 4 using CHIEFTEC SATA to USB adapter |
| Test #96,624 - 10/22/24 10:47 am | |
|---|---|
| Score: | 7,316 |
| User: | Cadstar |
| Brand: | GSkill Falcon |
| Board: | 10AD36N |
| Device: | GSkill FALCON128GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Thinkcentre - Junk |
| Test #52,857 - 11/20/21 11:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,315 |
| User: | AndyT |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 500GB SSD on Pi 4 - Ubuntu 20.10 |
| Test #43,457 - 4/7/21 7:22 am | |
|---|---|
| Score: | 7,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial MX500 SSD on Pi 4B using UGREEN SATA to USB enclosure |
| Test #71,312 - 7/3/23 3:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,315 |
| User: | fm348s |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi4-8gb-240Gb SSG |
| Test #94,267 - 9/9/24 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Orange Pi 4 LTS |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | eMMC Orange Pi 4 LTS |
| Test #59,574 - 5/10/22 3:43 am | |
|---|---|
| Score: | 7,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SU650 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA SU650 SSD on Pi 4 using UGreen SATA to USB adapter |
| Test #45,150 - 5/9/21 6:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,314 |
| User: | qazwsx |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT1000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |