To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,683 - 12/29/24 12:59 am | |
|---|---|
| Score: | 7,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Buffalo PST Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Buffalo SSD-PSTA/N |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | 20241229-1 |
| Test #55,773 - 1/20/22 2:59 am | |
|---|---|
| Score: | 7,299 |
| User: | Wester by Minsk |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS500G2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WDS500G2B0A |
| Test #50,794 - 9/29/21 4:47 am | |
|---|---|
| Score: | 7,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SU650NS38 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA SSD 120G |
| Test #67,899 - 3/5/23 2:54 am | |
|---|---|
| Score: | 7,299 |
| User: | test |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDSSDA240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #58,348 - 3/27/22 5:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSSDH31T00 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #72,917 - 9/8/23 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 7,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT1000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial MX500 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB Adapter |
| Test #7,422 - 1/22/20 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,298 |
| User: | 70sGamer |
| Brand: | Geekworm X872 Pi NVMe Expansion Board |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Geekworm NVMEExternal |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | XPG m.2 USB 3.1 adapter on Pi4 4GB |
| Test #53,395 - 12/3/21 2:59 am | |
|---|---|
| Score: | 7,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD840Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD 840 120G |
| Test #85,697 - 4/23/24 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 7,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend StoreJet USB to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend StoreJet |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #77,159 - 1/7/24 12:08 am | |
|---|---|
| Score: | 7,297 |
| User: | kayanite |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Radxa Zero |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Radxa-Zero-emmc |
| Test #4,429 - 11/30/19 10:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,296 |
| User: | teejeetech |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD Samsung T5 500GB |
| Test #9,922 - 2/21/20 3:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | EVO850 on Pi 4 |
| Test #49,562 - 8/27/21 7:15 am | |
|---|---|
| Score: | 7,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac ZSlim |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Netac MobileDataStar |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pi 4 Netac Z Slim 250 GB |
| Test #56,165 - 1/31/22 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 7,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0B-00YS70 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Western Digital Blue 500GB, 3D NAND M.2 SATA 2280 |
| Test #66,055 - 1/15/23 11:23 am | |
|---|---|
| Score: | 7,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD 850 EVO 250GB using USB to SATA |
| Test #58,848 - 4/13/22 12:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM RBU-SNS M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston RBUSNS8180S3128GI1 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | ssd_01 |
| Test #59,139 - 4/23/22 4:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON M.2 OEM L Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | LITEON LCT-128M3S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | A |
| Test #71,413 - 7/9/23 1:29 am | |
|---|---|
| Score: | 7,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD 120GB on Pi 4 using Generic SATA to USB adapter (JMicron Technology JMS583Gen 2 to PCIe Gen3x2 Bridge) |
| Test #72,794 - 9/2/23 11:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,294 |
| User: | toasterstrudel |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #45,048 - 5/8/21 2:32 am | |
|---|---|
| Score: | 7,294 |
| User: | kaboomsplat |
| Brand: | Silicon Power A55 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP M.2SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Silicon Power A55 128GB RPi 4 8GB Argon ONE M2 SSD SATA Case TRIM Enabled |