To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #104,854 - 3/8/25 9:17 am | |
|---|---|
| Score: | 55,332 |
| User: | WhyMe? |
| Brand: | EDILOCA EN600 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | EDILOCA EN600Pro512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | generic nvme hat from |
| Test #104,604 - 3/2/25 1:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,346 |
| User: | WhyMe? |
| Brand: | EDILOCA EN600 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | EDILOCA EN600Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi5 with cheap aazon base and EDILOCA EN600 Pro 256GB cpu3ghz |