To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,624 - 9/27/19 5:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 928 |
| User: | herrkirk |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select 64GB |
| Test #2,600 - 9/27/19 7:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | herrkirk |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB |
| Test #2,552 - 9/25/19 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 767 |
| User: | herrkirk |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Card 32GB |