To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #132,661 - 4/1/26 3:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,734 |
| User: | key |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | KingSpec NX-1TB2280 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | key |
| Test #132,659 - 4/1/26 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,191 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Zenbook UX3402VA UX3402VA |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #132,658 - 4/1/26 10:15 am | |
|---|---|
| Score: | 35,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac NVMeSSD500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac NV3000 500GB on Pi 5 using X1001 PCIe to M.2 NVMe shield |
| Test #132,657 - 4/1/26 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 60,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV3 M.2 NVMe |
| Board: | ME mini |
| Device: | Kingston SNV3S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Beelink ME mini 6-Slot Home Storage NAS PC Intel N150 with 5 4TB M.2 SSD ZFS RAIDZ2 data pool |
| Test #132,655 - 4/1/26 5:32 am | |
|---|---|
| Score: | 50,494 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Biwin Raspberry Pi 512G SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Biwin CE430T5D100-512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspberry Pi 512G SSD on Pi 5 using M.2+ Hat |
| Test #132,654 - 4/1/26 4:33 am | |
|---|---|
| Score: | 4,243 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (DF406) |
| Board: | 81A6 |
| Device: | HP DF406 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | non so quale sto usando |
| Test #132,652 - 3/31/26 7:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,352 |
| User: | regisribeiro |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Goldenfir PCI NVME on MCUZone HAT RPi 5 |
| Test #132,651 - 3/31/26 6:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,912 |
| User: | ye |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530NVMeWDC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd pi5 |
| Test #132,650 - 3/31/26 5:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,151 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SU650 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #132,649 - 3/31/26 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,058 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | EDILOCA EN605 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | EDILOCA EN605512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi05 |
| Test #132,647 - 3/31/26 2:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 632 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Generic MicroSD on Raspberry Pi 3B+ |
| Test #132,646 - 3/31/26 1:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,541 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850PRO512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung on Sabrent 3.1 usb |
| Test #132,645 - 3/31/26 1:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850PRO512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | x |
| Test #132,642 - 3/31/26 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,060 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD850PRO512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung on sabrent 3.1 |
| Test #132,636 - 3/31/26 7:48 am | |
|---|---|
| Score: | 52,139 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung MZVL4256HBJD-00B07 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM9B1 NVMe SSD on Raspberry Pi 5 with Suptronics X1002 HAT |
| Test #132,635 - 3/31/26 4:45 am | |
|---|---|
| Score: | 293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hama SDHC (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Hama NCard |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sandisk sd card |
| Test #132,634 - 3/31/26 1:30 am | |
|---|---|
| Score: | 2,007 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #132,633 - 3/29/26 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 58,556 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S500Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #132,631 - 3/27/26 1:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,859 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS2241 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS22412TBSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pny 2tb pi nvme |
| Test #132,628 - 3/27/26 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 58,840 |
| User: | mcnico63 |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S500Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | run |