To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #133,230 - 4/27/26 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,518 |
| User: | Mem1 |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Freenove 128g ssd |
| Test #133,227 - 4/27/26 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,060 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #133,226 - 4/27/26 11:34 am | |
|---|---|
| Score: | 7,556 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #133,224 - 4/27/26 11:20 am | |
|---|---|
| Score: | 3,601 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (FE2Y7) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FE2Y7 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #133,223 - 4/27/26 8:02 am | |
|---|---|
| Score: | 30,948 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S501 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Fanxiang S501256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | fanxiang S501 256 GB NVMe SSD 3D NAND 1.3 PCIe Gen3x4 M.2 2280 on Pi 5 |
| Test #133,221 - 4/27/26 7:33 am | |
|---|---|
| Score: | 49,913 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Biwin Raspberry Pi 512G SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Biwin CE430T5D100-512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | base |
| Test #133,220 - 4/27/26 6:53 am | |
|---|---|
| Score: | 62,784 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P310SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #133,219 - 4/27/26 4:13 am | |
|---|---|
| Score: | 41,921 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fikwot FN955 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Fikwot FN9551TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Fikwot FN955 1Tb Pi5 |
| Test #133,218 - 4/27/26 4:04 am | |
|---|---|
| Score: | 2,255 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB |
| Test #133,216 - 4/26/26 9:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,554 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Patriot P300 on Pi 5 8GN using Pimoroni M.2 PCEe Base |
| Test #133,213 - 4/26/26 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,751 |
| User: | sd |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #133,212 - 4/26/26 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,712 |
| User: | ssd1 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ssd1 |
| Test #133,205 - 4/26/26 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,367 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | bla |
| Test #133,204 - 4/26/26 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 12,949 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | WDC WDS100T2B0C |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Blue SN 550 |
| Test #133,202 - 4/26/26 7:26 am | |
|---|---|
| Score: | 2,115 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung SN128 SD card on Pi5 |
| Test #133,201 - 4/26/26 6:25 am | |
|---|---|
| Score: | 2,081 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #133,200 - 4/26/26 6:05 am | |
|---|---|
| Score: | 44,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV3 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kingston SNV3S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 4-25-2026 |
| Test #133,199 - 4/26/26 6:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,597 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #133,198 - 4/26/26 4:56 am | |
|---|---|
| Score: | 31,973 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goodram PX500 |
| Board: | sun60iw2 |
| Device: | Goodram SSDPR-PX500-512-80 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #133,197 - 4/26/26 4:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,565 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |