To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #133,268 - 4/30/26 4:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | no name micro sd |
| Test #133,267 - 4/30/26 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 964 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 64GB microSD on Pi 3B |
| Test #133,266 - 4/30/26 2:23 am | |
|---|---|
| Score: | 2,131 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Strontium SD (SD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Strontium SD |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | kingston sd |
| Test #133,263 - 4/29/26 6:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,013 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC GreenM.22280240GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #133,260 - 4/29/26 5:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk SDSSDA 240G USB3.0 to Sata |
| Test #133,258 - 4/29/26 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,193 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC GreenM.22280240GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | raspi2 mit SSD |
| Test #133,256 - 4/29/26 4:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,970 |
| User: | zazingo |
| Brand: | Argon Forty M.2 SATA Pi Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Argon Forty |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | argon ssd kc3000 |
| Test #133,255 - 4/29/26 4:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,216 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | MediaRange M.2 Sata 3 SSD 128GB |
| Test #133,254 - 4/29/26 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 627 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | MicroCenter USBDISK |
| Class: | USB Flash |
| Note: | old usb disk on Pi 5 |
| Test #133,253 - 4/29/26 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 528 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | RP5MicroSD_Old |
| Test #133,252 - 4/29/26 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,556 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD on RPI5 using SD port interface |
| Test #133,246 - 4/28/26 9:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,557 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Fanxiang S500Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Fanxiang |
| Test #133,244 - 4/28/26 5:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 32,201 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Colorful CN600 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Colorful CN600256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | AgonV51 |
| Test #133,243 - 4/28/26 2:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,728 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P310SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #133,235 - 4/27/26 7:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,402 |
| User: | ssd1 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 128gbNVME |
| Test #133,234 - 4/27/26 6:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,717 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD870EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 870 EVO |
| Test #133,232 - 4/27/26 6:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Elite Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Patriot BurstElite120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Patriot Burst 120GB en Case AdataED600 usb3.0 en Pi 4 |
| Test #133,231 - 4/27/26 6:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,878 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microsd raspberry de 64gb nueva |
| Test #133,230 - 4/27/26 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,518 |
| User: | Mem1 |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Freenove 128g ssd |
| Test #133,227 - 4/27/26 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,060 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |