To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #133,318 - 5/3/26 5:06 am | |
|---|---|
| Score: | 31,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P5 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Crucial CT2000P5PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | wypocNAS Drive 1 |
| Test #133,316 - 5/3/26 12:53 am | |
|---|---|
| Score: | 12,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2210 M.2 NVMe Series |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | Micron MTFDHBA512QFD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Micron |
| Test #133,314 - 5/2/26 11:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,016 |
| User: | Cdub |
| Brand: | Inland TN320 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Inland TN320NVMeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Inland 512GB PCI 3x4 NVME |
| Test #133,312 - 5/2/26 4:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,155 |
| User: | RPI1 |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | RPI1 |
| Test #133,311 - 5/2/26 4:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | RPI2 |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #133,310 - 5/2/26 4:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,433 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD860QVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sabrent usb to sata samsung qvo 1TB |
| Test #133,305 - 5/2/26 1:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,208 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | FreeNovae 512 SSD PCI3 Enabled |
| Test #133,302 - 5/2/26 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 43,271 |
| User: | rpi5 |
| Brand: | Kioxia Exceria Plus G3 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAPLUSG3SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | 02-05-2026: Kioxia Exceria Plus G3 |
| Test #133,301 - 5/2/26 8:33 am | |
|---|---|
| Score: | 50,890 |
| User: | BCS-Pi5-01 |
| Brand: | Biwin Raspberry Pi 512G SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Biwin CE430T5D100-512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspberry Pi 512GB NVMe SSD on Pi 5 via M.2 HAT+ (PCIe 3.0 enabled) |
| Test #133,300 - 5/2/26 6:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,183 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #133,299 - 5/2/26 6:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,189 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | prova1 |
| Test #133,298 - 5/2/26 12:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,131 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ADLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk ADLCD |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #133,296 - 5/1/26 8:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 45,187 |
| User: | BlueLantern |
| Brand: | Toshiba XG5 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Toshiba KXG50ZNV512GNVMe512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi 5 16GB, Salvaged PCIe Gen 3 SSD from old laptop |
| Test #133,295 - 5/1/26 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,608 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX8200 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SX8200NP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ADATA SX8200 480GB on Pi 5 using Geekworm X1001 HAT |
| Test #133,294 - 5/1/26 1:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 32,646 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 600p M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKKW256G7 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Intel 600p 256GB on Pi 5 using Geekworm X1001 HAT |
| Test #133,293 - 5/1/26 11:47 am | |
|---|---|
| Score: | 39,714 |
| User: | ojardax |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Orange Pi 5 Max |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #133,292 - 5/1/26 11:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,540 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | my adata card |
| Test #133,291 - 5/1/26 8:19 am | |
|---|---|
| Score: | 35,468 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Fanxiang S500Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | [24~patriot_p320 |
| Test #133,290 - 5/1/26 12:31 am | |
|---|---|
| Score: | 2,946 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Unknown SSD on a SATA to USB adapter |
| Test #133,289 - 5/1/26 12:01 am | |
|---|---|
| Score: | 63,045 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane M10 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel MEMPEK1J064GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test3 |