To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #132,700 - 4/3/26 4:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 483 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | FNK GenericMassStorageClass |
| Class: | USB Flash |
| Test #132,699 - 4/3/26 4:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 44,709 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV3 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV3S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVMe new |
| Test #132,698 - 4/3/26 1:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | arrr |
| Test #132,697 - 4/3/26 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hama SDHC (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Hama NCard |
| Class: | C10 U3 |
| Test #132,691 - 4/3/26 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,905 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #132,689 - 4/3/26 10:35 am | |
|---|---|
| Score: | 865 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #132,688 - 4/3/26 9:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,507 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk AFGCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #132,684 - 4/3/26 4:23 am | |
|---|---|
| Score: | 71,593 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 Mini 1TB on Raspberry M.2 Hat+ w/ Raspberry Pi 5 @ 2900MHz |
| Test #132,675 - 4/2/26 2:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 29,433 |
| User: | sd1 |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | sd1 |
| Test #132,674 - 4/2/26 12:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,519 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vi550 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Verbatim Vi550S3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Verbatim external SSD |
| Test #132,669 - 4/2/26 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 3,244 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #132,668 - 4/2/26 5:02 am | |
|---|---|
| Score: | 440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SS16G |
| Class: | C4 |
| Note: | sd telemovel mae |
| Test #132,667 - 4/2/26 4:23 am | |
|---|---|
| Score: | 39,558 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | MLPI51 |
| Test #132,666 - 4/2/26 4:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,528 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MLPI4005 |
| Test #132,665 - 4/2/26 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 6,974 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Patriot Burst |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | MLPI4003 |
| Test #132,664 - 4/2/26 3:58 am | |
|---|---|
| Score: | 40,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #132,663 - 4/2/26 2:14 am | |
|---|---|
| Score: | 3,742 |
| User: | baggybawz |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210 Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Realtek RTL9210NVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pinnleepsp |
| Test #132,661 - 4/1/26 3:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,734 |
| User: | key |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | KingSpec NX-1TB2280 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | key |
| Test #132,659 - 4/1/26 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,191 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Zenbook UX3402VA UX3402VA |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #132,658 - 4/1/26 10:15 am | |
|---|---|
| Score: | 35,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac NVMeSSD500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac NV3000 500GB on Pi 5 using X1001 PCIe to M.2 NVMe shield |