To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #133,300 - 5/2/26 6:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,183 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #133,299 - 5/2/26 6:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,189 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | prova1 |
| Test #133,298 - 5/2/26 12:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,131 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ADLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk ADLCD |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #133,296 - 5/1/26 8:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 45,187 |
| User: | BlueLantern |
| Brand: | Toshiba XG5 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Toshiba KXG50ZNV512GNVMe512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi 5 16GB, Salvaged PCIe Gen 3 SSD from old laptop |
| Test #133,295 - 5/1/26 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,608 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX8200 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SX8200NP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ADATA SX8200 480GB on Pi 5 using Geekworm X1001 HAT |
| Test #133,294 - 5/1/26 1:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 32,646 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 600p M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKKW256G7 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Intel 600p 256GB on Pi 5 using Geekworm X1001 HAT |
| Test #133,293 - 5/1/26 11:47 am | |
|---|---|
| Score: | 39,714 |
| User: | ojardax |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Orange Pi 5 Max |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #133,292 - 5/1/26 11:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,540 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | my adata card |
| Test #133,291 - 5/1/26 8:19 am | |
|---|---|
| Score: | 35,468 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Fanxiang S500Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | [24~patriot_p320 |
| Test #133,290 - 5/1/26 12:31 am | |
|---|---|
| Score: | 2,946 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Unknown SSD on a SATA to USB adapter |
| Test #133,289 - 5/1/26 12:01 am | |
|---|---|
| Score: | 63,045 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane M10 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel MEMPEK1J064GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test3 |
| Test #133,283 - 4/30/26 2:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,165 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD128 |
| Test #133,278 - 4/30/26 1:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 964 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi Sandisk A1 |
| Test #133,277 - 4/30/26 1:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kioxia 256GB SSD on JMicron JMS583 SATA to USB adapter RPi 4B |
| Test #133,275 - 4/30/26 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 39,520 |
| User: | ssd1 |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd1 |
| Test #133,268 - 4/30/26 4:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | no name micro sd |
| Test #133,267 - 4/30/26 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 964 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 64GB microSD on Pi 3B |
| Test #133,266 - 4/30/26 2:23 am | |
|---|---|
| Score: | 2,131 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Strontium SD (SD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Strontium SD |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | kingston sd |
| Test #133,263 - 4/29/26 6:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,013 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC GreenM.22280240GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #133,260 - 4/29/26 5:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk SDSSDA 240G USB3.0 to Sata |