To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #105,077 - 3/13/25 6:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,088 |
| User: | jon |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra MicroSD 32GB on Pi Zero 2W |
| Test #105,064 - 3/12/25 8:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,501 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | WDC WDBLACKSN7701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi pcie-3 nvme |
| Test #105,061 - 3/12/25 7:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 60,086 |
| User: | BlueLantern |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD990PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 16GB, Samsung 990 Pro 2TB, Argon ONE V5 PCIe Gen 3 |
| Test #105,059 - 3/12/25 7:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,522 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV3 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV3S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME SSD |
| Test #105,057 - 3/12/25 7:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,098 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV3 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV3S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston NVMe |
| Test #105,056 - 3/12/25 4:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | EDILOCA EN600 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | EDILOCA EN600Pro512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #105,052 - 3/12/25 2:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 58,549 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | EDILOCA EN600 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | EDILOCA EN600Pro512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #105,050 - 3/12/25 12:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | e: 13.71 Gi |
| Test #105,049 - 3/12/25 10:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,398 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Radxa ROCK 3A |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung PRO Endurance microSD 128GB on Radxa ROCK 3A |
| Test #105,046 - 3/12/25 9:59 am | |
|---|---|
| Score: | 11,836 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | QEMU Virtual Hard Disk |
| Board: | QEMU KVM Virtual Machine |
| Device: | QEMU QEMUQEMUUSBTablet |
| Class: | Virtual |
| Note: | IONOS VPS S |
| Test #105,044 - 3/12/25 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 50,070 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico USB 3.0 to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Orico |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #105,043 - 3/12/25 7:54 am | |
|---|---|
| Score: | 41,891 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC901 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC901NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #105,040 - 3/12/25 7:45 am | |
|---|---|
| Score: | 30,996 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC501NVMeSK128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #105,036 - 3/12/25 5:42 am | |
|---|---|
| Score: | 9,881 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | No info available |
| Test #105,035 - 3/12/25 4:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #105,034 - 3/12/25 4:26 am | |
|---|---|
| Score: | 53,573 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar NM620 RPi5 |
| Test #105,022 - 3/11/25 10:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,130 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus |
| Test #105,018 - 3/11/25 8:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,166 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Phison (OEM) M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Phison PSELN128GA87MC0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | s |
| Test #105,013 - 3/11/25 5:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kazuki On Pi5 |
| Test #105,012 - 3/11/25 4:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 5 Max |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |