To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #101,407 - 1/8/25 5:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,848 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData Legend 710 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData LEGEND710 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ronpi5 |
| Test #101,406 - 1/8/25 5:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,685 |
| User: | Haddock |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FP6512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TeamGroup MP33 on Pi5 using 52pi N04 (gen3) |
| Test #101,405 - 1/8/25 5:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,749 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intenso 500GB M.2 SSD PCIe Premium |
| Test #101,403 - 1/8/25 5:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,830 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | VMware Virtualized Disk |
| Board: | VMware Virtual Platform |
| Device: | VMware Virtualdisk |
| Class: | Virtual |
| Note: | VMWare Hosted Solution |
| Test #101,401 - 1/8/25 4:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 34,071 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #101,397 - 1/8/25 2:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO SD Card on Orange Pi 5 |
| Test #101,393 - 1/8/25 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,572 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #101,390 - 1/8/25 12:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,924 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDS500G3X0C-00SJG0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Black SN750 - post pcie speed change |
| Test #101,389 - 1/8/25 11:47 am | |
|---|---|
| Score: | 39,311 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDS500G3X0C-00SJG0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Black SN750 |
| Test #101,388 - 1/8/25 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | samsung evo sdcard in pi5 |
| Test #101,387 - 1/8/25 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 38,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Biwin Raspberry Pi 512G SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Biwin CE430T5D100-512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspberry Pi 5 with 512 gb ssd |
| Test #101,386 - 1/8/25 9:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,246 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Test #101,384 - 1/8/25 9:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,227 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Test #101,382 - 1/8/25 8:26 am | |
|---|---|
| Score: | 44,117 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SP |
| Test #101,379 - 1/8/25 7:53 am | |
|---|---|
| Score: | 54,647 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD_pcie3 |
| Test #101,375 - 1/8/25 7:43 am | |
|---|---|
| Score: | 62,917 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #101,373 - 1/8/25 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 47,027 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | gen3 |
| Test #101,371 - 1/8/25 6:32 am | |
|---|---|
| Score: | 57,033 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBLACKSN7702TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD_BLACK SN770 |
| Test #101,366 - 1/8/25 5:43 am | |
|---|---|
| Score: | 8,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #101,365 - 1/8/25 3:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,163 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |