To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #101,363 - 1/8/25 1:46 am | |
|---|---|
| Score: | 51,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 1TB SSD NVME on RPi5 |
| Test #101,360 - 1/7/25 9:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Um, what? |
| Test #101,359 - 1/7/25 7:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 61,723 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC401 |
| Board: | 17Z90N-R.AAC8U1 |
| Device: | SKHynix HFS512GD9TNG-L2A0A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ubuntu |
| Test #101,358 - 1/7/25 7:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,357 |
| User: | macka |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orico M.2 SSD Enclosure TCM2-C3 with Crucial P3 Plus M.2 SSD |
| Test #101,356 - 1/7/25 6:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD 970 EVO Plus 500GB |
| Test #101,353 - 1/7/25 5:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,654 |
| User: | Shotokutech |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Rockchip RK3566 EVB2 LP4X V10 Board |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | XPI-3566-ZERO |
| Test #101,352 - 1/7/25 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 998 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | pi4 sandisk ssd |
| Test #101,351 - 1/7/25 4:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 60,698 |
| User: | Mint Main |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | XPS 8940 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Mint Main Computer |
| Test #101,342 - 1/7/25 3:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,402 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,341 - 1/7/25 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,905 |
| User: | viker |
| Brand: | Samsung 960 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD960EVO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pironman 5 NVMe PIP 250GB Samsung 960 EVO NVMe (Gen3) |
| Test #101,340 - 1/7/25 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,694 |
| User: | JeffMcClain |
| Brand: | Orico USB 3.0 to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Orico |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Orico 2TB PCIe4 M.2 on RPi5-8GB Boot Partition |
| Test #101,338 - 1/7/25 3:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,961 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston KC600 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SKC600256G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #101,337 - 1/7/25 2:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 Evo |
| Test #101,334 - 1/7/25 2:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,750 |
| User: | nordlund |
| Brand: | Western Digital easystore |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WD20SDRW-11VUUS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | usb_sata on PI5 |
| Test #101,332 - 1/7/25 1:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,417 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OWC Envoy Pro Mini |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | OWC EnvoyPromini |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PI400 USB Stick |
| Test #101,331 - 1/7/25 1:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,216 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | PI400 memCard |
| Test #101,329 - 1/7/25 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 500 Rev 1.0 |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | CrapBasket |
| Test #101,328 - 1/7/25 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,753 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FP6256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TEAMGROUP NVME on Pi 5 |
| Test #101,326 - 1/7/25 11:53 am | |
|---|---|
| Score: | 3,665 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Corp. Extreme Pro 128GB on Pi using USB3 |
| Test #101,322 - 1/7/25 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 54,609 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |