To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #101,230 - 1/5/25 3:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,906 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVPW256HEGL-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung OEM 256GB |
| Test #101,229 - 1/5/25 2:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 863 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Silicon Power model: SPCC size: 28.96 GiB |
| Test #101,227 - 1/5/25 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 45,219 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NE-2562280 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KingSec SSD on 1001 nvme hat |
| Test #101,226 - 1/5/25 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 514 |
| User: | L0stG33k |
| Brand: | Transcend SDHC (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Transcend SD |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Pi Zero 2 W, 32GB uSD, Bookworm |
| Test #101,221 - 1/5/25 11:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,092 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SS32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk - Model: SS32G |
| Test #101,220 - 1/5/25 10:47 am | |
|---|---|
| Score: | 42,252 |
| User: | SSD |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus SSD on Pi 5 using X1015 PCIE Hat |
| Test #101,218 - 1/5/25 10:12 am | |
|---|---|
| Score: | 2,445 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #101,217 - 1/5/25 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 2,443 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #101,216 - 1/5/25 9:57 am | |
|---|---|
| Score: | 29,586 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-1282242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,214 - 1/5/25 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 44,164 |
| User: | alias |
| Brand: | Sabrent M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SABRENTExternal |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #101,211 - 1/5/25 8:36 am | |
|---|---|
| Score: | 977 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Test #101,210 - 1/5/25 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,657 |
| User: | ML |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC MyPassport25E1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | wd3tb essentials on usb hub |
| Test #101,209 - 1/5/25 8:28 am | |
|---|---|
| Score: | 687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RPi 3B+ |
| Test #101,208 - 1/5/25 8:14 am | |
|---|---|
| Score: | 47,464 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 960 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD960EVO500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 960EVO on Pi5 |
| Test #101,207 - 1/5/25 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,039 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Silicon Power 64GB MicroSD on Pi3B |
| Test #101,206 - 1/5/25 6:42 am | |
|---|---|
| Score: | 4,491 |
| User: | pi |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 1 |
| Test #101,205 - 1/5/25 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 36,757 |
| User: | cookieem |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | 10AXS4JN00 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Lenovo m73+i7 4790k+SSD |
| Test #101,202 - 1/5/25 5:47 am | |
|---|---|
| Score: | 16,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Starfive visionfive2 with nvme |
| Test #101,201 - 1/5/25 4:49 am | |
|---|---|
| Score: | 59,179 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P320 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P320128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P320 128GB PI5 |
| Test #101,197 - 1/5/25 4:31 am | |
|---|---|
| Score: | 49,242 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fikwot FN501 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fikwot FN501Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PI5 using NVME as boot device |