To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #101,153 - 1/4/25 11:12 am | |
|---|---|
| Score: | 7,717 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37960G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech USB312SAT3CB SATA to USB adaptor |
| Test #101,152 - 1/4/25 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 7,220 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37960G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech USB312SAT3CB SATA to USB adaptor |
| Test #101,151 - 1/4/25 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 779 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar NCard |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #101,148 - 1/4/25 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 60,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Micro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MICRO |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | MP600_MICRO_1TB |
| Test #101,147 - 1/4/25 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 2,134 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST1000DM003-1CH162 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #101,145 - 1/4/25 10:17 am | |
|---|---|
| Score: | 43,865 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | OptiPlex 5080 |
| Device: | SKHynix BC511NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,144 - 1/4/25 10:15 am | |
|---|---|
| Score: | 2,451 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba 3.5" MG Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MG08ACA16TE |
| Class: | HDD (3.5") |
| Test #101,142 - 1/4/25 10:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #101,140 - 1/4/25 9:25 am | |
|---|---|
| Score: | 50,261 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,137 - 1/4/25 8:44 am | |
|---|---|
| Score: | 36,249 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM981a M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM981NVMeSamsung512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,136 - 1/4/25 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 31,769 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM981a M.2 NVMe Series |
| Board: | Latitude 5300 2-in-1 |
| Device: | Samsung PM981NVMeSamsung512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM981 512GB NVME SSD on Dell Latitude 5300 (Core i5 8th Gen) |
| Test #101,135 - 1/4/25 7:42 am | |
|---|---|
| Score: | 58,153 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBLACKSN770500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | gen3 |
| Test #101,133 - 1/4/25 7:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,540 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usbDrive |
| Test #101,132 - 1/4/25 6:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Crusial P3 Plus PCIe 4.0 M.2 SSD |
| Test #101,131 - 1/4/25 5:54 am | |
|---|---|
| Score: | 2,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | kingston go plus sd card 128gb |
| Test #101,130 - 1/4/25 5:17 am | |
|---|---|
| Score: | 49,120 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970PRO512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,129 - 1/4/25 5:03 am | |
|---|---|
| Score: | 10,666 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apacer AS2280P4 Series |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | Apacer AS2280P4256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | hostnamectl set-hostname ha |
| Test #101,128 - 1/4/25 4:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,517 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | C10 |
| Note: | Maje8 |
| Test #101,127 - 1/4/25 3:32 am | |
|---|---|
| Score: | 2,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850PRO512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | s |
| Test #101,125 - 1/4/25 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 13,209 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | WDC WDS200T2B0A |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | wd |