To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #101,099 - 1/3/25 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,859 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNVS1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,098 - 1/3/25 2:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO 128GB in RPi5 8GB. |
| Test #101,097 - 1/3/25 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,465 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | MS-7D05 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk High Endurance microSD - 64GB |
| Test #101,096 - 1/3/25 1:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 30,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE220S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TS256GMTE220S on WaveShare PoE M.2 PoE HAT+ |
| Test #101,095 - 1/3/25 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Phison (OEM) M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Phison PSELN128GA87MC0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | sata m2 |
| Test #101,094 - 1/3/25 1:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,927 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | gaming pc 16 core amd 5050x |
| Test #101,092 - 1/3/25 12:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,686 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix Platinum P41 Series |
| Board: | Inspiron 7370 |
| Device: | SKHynix SHPP41-2000GM |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Dell laptop |
| Test #101,091 - 1/3/25 12:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green SN350 NVMe |
| Board: | 83CR |
| Device: | WDC GreenSN3502TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | lenovo laptop |
| Test #101,089 - 1/3/25 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 59,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial |
| Test #101,085 - 1/3/25 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 36,802 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData Legend 800 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData LEGEND800 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Adata Legend 800 |
| Test #101,084 - 1/3/25 10:24 am | |
|---|---|
| Score: | 53,497 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P320 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P320256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme_02 |
| Test #101,083 - 1/3/25 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hama SDHC (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hama NCard |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Intenso SD Card on Pi 4 |
| Test #101,082 - 1/3/25 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 47,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,076 - 1/3/25 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 53,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar NM620 512GB on raspi5 with PCIe Gen 3 |
| Test #101,074 - 1/3/25 6:10 am | |
|---|---|
| Score: | 53,952 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,070 - 1/3/25 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 10,198 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | 860 EVO M.2 on pi4 |
| Test #101,069 - 1/3/25 5:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD-card |
| Test #101,067 - 1/3/25 5:26 am | |
|---|---|
| Score: | 64,027 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix Platinum P41 Series |
| Board: | TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) |
| Device: | SKHynix SHPP41-2000GM |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | gen 4 pci nvme ssd |
| Test #101,061 - 1/3/25 4:16 am | |
|---|---|
| Score: | 43,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,058 - 1/3/25 3:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,884 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |