To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,875 - 12/31/24 9:40 am | |
|---|---|
| Score: | 3,715 |
| User: | lbibass |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi 5, sandisk |
| Test #100,874 - 12/31/24 8:51 am | |
|---|---|
| Score: | 872 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Odroid HC1 - Before |
| Test #100,873 - 12/31/24 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 931 |
| User: | des6 |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston 32Gb |
| Test #100,869 - 12/31/24 6:27 am | |
|---|---|
| Score: | 8,614 |
| User: | raspibacca |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4 4Gb - SSD Samsung830 128GB |
| Test #100,862 - 12/31/24 4:45 am | |
|---|---|
| Score: | 60,559 |
| User: | test |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #100,853 - 12/31/24 3:51 am | |
|---|---|
| Score: | 2,892 |
| User: | ziw |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test of new sd card, now in Rasp-Pi built in card reader |
| Test #100,851 - 12/31/24 3:25 am | |
|---|---|
| Score: | 2,239 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | FNK GenericMassStorageClass |
| Class: | USB Flash |
| Test #100,849 - 12/31/24 3:09 am | |
|---|---|
| Score: | 3,587 |
| User: | des6 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64Gb |
| Test #100,848 - 12/31/24 2:40 am | |
|---|---|
| Score: | 57,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM9B1NVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PM981 PCIe3 |
| Test #100,846 - 12/31/24 2:22 am | |
|---|---|
| Score: | 67,617 |
| User: | des6 |
| Brand: | Samsung 960 EVO |
| Board: | AX370-Gaming 5 |
| Device: | Samsung SSD960EVO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung SSD 960 EVO 256gb |
| Test #100,845 - 12/31/24 2:04 am | |
|---|---|
| Score: | 37,712 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Biwin Raspberry Pi 512G SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Biwin CE430T5D100-512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme01p1 |
| Test #100,844 - 12/31/24 2:01 am | |
|---|---|
| Score: | 56,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990EVO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 990 EVO NVMe on Pi 5 using Geekpi NVMe Hat - config GEN 3 |
| Test #100,841 - 12/31/24 1:10 am | |
|---|---|
| Score: | 55,010 |
| User: | jfb |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN570250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd m.2nvme patriot p320 |
| Test #100,839 - 12/31/24 12:29 am | |
|---|---|
| Score: | 51,975 |
| User: | wan2play2 |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PROwithHeatsink2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 990 2TB on Pi 5 using Pironman5 NVME adapter |
| Test #100,837 - 12/31/24 12:09 am | |
|---|---|
| Score: | 882 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport2627 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Raspberry PI 16GB |
| Test #100,831 - 12/30/24 11:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,642 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME Pi 5 |
| Test #100,830 - 12/30/24 11:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,168 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Bluebird |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #100,829 - 12/30/24 10:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card unknown brand |
| Test #100,826 - 12/30/24 9:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,036 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC PCSN740SDDPTQD-512G-1002 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,824 - 12/30/24 7:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,087 |
| User: | recalbox |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport264F |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | raspberry pi ssd |