To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,364 - 12/23/24 10:51 am | |
|---|---|
| Score: | 51,175 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | intenso premium 1tb |
| Test #100,362 - 12/23/24 10:46 am | |
|---|---|
| Score: | 55,493 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDPCSN740SDDPTQE-2T00 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD SN740 NVME on WaveShare PCIe TO M.2 HAT+ RPI5 |
| Test #100,361 - 12/23/24 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 7,631 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RPi4 with 1Tb SSD |
| Test #100,359 - 12/23/24 10:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,992 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme uSD 32GB Rpi uSD slot |
| Test #100,358 - 12/23/24 10:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,644 |
| User: | jj |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ki |
| Test #100,356 - 12/23/24 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 2,744 |
| User: | gugh |
| Brand: | Mushkin Chronos Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Mushkin MKNSSDCR120GB-7 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | hhh |
| Test #100,355 - 12/23/24 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 46,977 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Lexar SSDNM620512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,354 - 12/23/24 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 2,583 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Crucial CT480BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 on Pi 3B using USB2.0 SATA to USB adapter |
| Test #100,353 - 12/23/24 9:17 am | |
|---|---|
| Score: | 35,003 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 960 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD960PRO512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | samsung 960pro |
| Test #100,350 - 12/23/24 8:12 am | |
|---|---|
| Score: | 33,652 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ512HBLU-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung nvme ssd on Pi 5 using pcie hat |
| Test #100,348 - 12/23/24 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 34,633 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | nio |
| Test #100,342 - 12/22/24 7:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,966 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Biwin Raspberry Pi 512G SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Biwin CE430T5D100-512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PIHATssd |
| Test #100,341 - 12/22/24 7:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (128GB) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston 128GB |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | . |
| Test #100,338 - 12/22/24 3:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,583 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM830 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSDPM830mSATA256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | usb on rpi4 |
| Test #100,337 - 12/22/24 3:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,994 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB256HAHQ-000H7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme on rpi5 |
| Test #100,331 - 12/22/24 1:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,825 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC601 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix HFS512GEJ4X112N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Hynix P40 SSD on Pi 4 using Sabrent USB3.2 adapter |
| Test #100,330 - 12/22/24 1:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 60,215 |
| User: | Merocle |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Compute Blade v1-mk4, CM5, PCIe 3.0, Samsung 970 EVO Plus, OC |
| Test #100,328 - 12/22/24 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 60,005 |
| User: | Merocle |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Compute Blade v1-mk4, CM5, PCIe 3.0, Samsung 970 EVO Plus, OC |
| Test #100,327 - 12/22/24 1:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 56,707 |
| User: | Merocle |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Compute Blade v1-mk4, CM5, PCIe 3.0, Samsung 970 EVO Plus |
| Test #100,325 - 12/22/24 12:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,803 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Biwin Raspberry Pi 512G SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Biwin CE430T5D100-512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi5 nvme hat gen3 |