To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #98,827 - 11/25/24 11:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,870 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 64GB SD Class A2 Class 10 V30 U3 on Pi 5 |
| Test #98,826 - 11/25/24 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 2,449 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Amazon Basics 64GB SD Class A2 / Class 10 V30 U3 on Pi 5 |
| Test #98,824 - 11/25/24 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 52,888 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | kingston 1tb NV2 NVMe SSD SM2267XT pi5 |
| Test #98,820 - 11/25/24 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 37,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P1 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P1SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,819 - 11/25/24 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 618 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD8GB) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD8GB |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston 8GB SD Class 10 U1 from 2014 |
| Test #98,818 - 11/25/24 9:34 am | |
|---|---|
| Score: | 51,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | MinecraftPI |
| Test #98,817 - 11/25/24 9:26 am | |
|---|---|
| Score: | 52,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NXM-1282242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PI_KingSpecNX |
| Test #98,816 - 11/25/24 9:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,145 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Seagate 2TB Baracuda on Pi 3 using Sabrent Sata to USB Docking Station |
| Test #98,815 - 11/25/24 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 10,639 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified ASMedia SATA to USB Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | ASMedia ASM105x |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #98,814 - 11/25/24 8:46 am | |
|---|---|
| Score: | 711 |
| User: | kingstom |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | reboot |
| Test #98,813 - 11/25/24 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 14,137 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SA400S37960G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | K900 |
| Test #98,812 - 11/25/24 8:27 am | |
|---|---|
| Score: | 32,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM790 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM7904TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nm790 4TB pcie2x1 |
| Test #98,810 - 11/25/24 8:17 am | |
|---|---|
| Score: | 3,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YE4SD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung YE4SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #98,809 - 11/25/24 8:03 am | |
|---|---|
| Score: | 50,874 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico J10 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Orico J10 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orico NVMe 1TB PCIe Gen3 on Pi 5 using GeekPi N04 M.2 PCIe to NVMe SSD Shield |
| Test #98,808 - 11/25/24 8:02 am | |
|---|---|
| Score: | 7,187 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend StoreJet USB to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend StoreJet |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #98,807 - 11/25/24 7:52 am | |
|---|---|
| Score: | 62,220 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,801 - 11/25/24 6:01 am | |
|---|---|
| Score: | 49,302 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM610 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM610PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | saq lexar |
| Test #98,799 - 11/25/24 5:35 am | |
|---|---|
| Score: | 35,265 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC601 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFS512GEJ4X112N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SKHynix WaveshareDualPCIe |
| Test #98,798 - 11/25/24 5:20 am | |
|---|---|
| Score: | 479 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Ultra Line USB Flash Drive |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Intenso UltraLine |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Intenso USB 32GB on odroid xu4 |
| Test #98,797 - 11/25/24 5:06 am | |
|---|---|
| Score: | 38,623 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fikwot FN501 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fikwot FN501Pro2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |