To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #98,688 - 11/23/24 11:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON M.2 OEM CV Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | LITEON CV3-8D128-11SATA128GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #98,687 - 11/23/24 11:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,504 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #98,686 - 11/23/24 11:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | ucav |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD32G in Pi4 using flex adapter sd to microsd |
| Test #98,684 - 11/23/24 11:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,697 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ok |
| Test #98,680 - 11/23/24 8:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,982 |
| User: | Makoto2600 |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Pi4 GeeekPi X862 Intenso SSD SATA3 128Go |
| Test #98,679 - 11/23/24 5:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,928 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U3 |
| Test #98,674 - 11/23/24 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,131 |
| User: | Zmey |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Kingston SUV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston uv300 SSD on OrangePIzero2 using JMicron JMS576 to USB adapter |
| Test #98,673 - 11/23/24 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 64,135 |
| User: | TMI_HH |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TMI08x |
| Test #98,668 - 11/23/24 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,149 |
| User: | LaminateKitten |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBLACKSN770M1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi 5 M2 Hat WD SN770 |
| Test #98,667 - 11/23/24 1:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,875 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk USD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #98,666 - 11/23/24 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk_xt |
| Test #98,665 - 11/23/24 1:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 941 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb_3.0_kingston |
| Test #98,664 - 11/23/24 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,215 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM610 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM610PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | lexar 2 tb nvme |
| Test #98,662 - 11/23/24 12:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nickelodeon |
| Test #98,661 - 11/23/24 12:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,058 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | jml |
| Test #98,660 - 11/23/24 11:55 am | |
|---|---|
| Score: | 55,674 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDS500G2B0C |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Blue |
| Test #98,655 - 11/23/24 11:16 am | |
|---|---|
| Score: | 11,742 |
| User: | Bookworm Bench |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Crucial P3 Plus PCIe 4.0 M.2 SSD 52Pi Adapter Raspberry Pi 4B |
| Test #98,649 - 11/23/24 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 48,552 |
| User: | ozgurlife |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPMPZ-256G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD SN530 256GB |
| Test #98,646 - 11/23/24 9:17 am | |
|---|---|
| Score: | 62,953 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow KC300 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SKC3000S1024G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #98,644 - 11/23/24 8:04 am | |
|---|---|
| Score: | 53,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |