To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #98,603 - 11/22/24 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P310 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P310SSD2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P310 SSD 1TB with pci_gen3 |
| Test #98,600 - 11/22/24 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | mini pendrive |
| Test #98,597 - 11/22/24 12:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS1TMTE400S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,596 - 11/22/24 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,316 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | kazkoks |
| Test #98,595 - 11/22/24 12:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P210 Series |
| Board: | KPADLU3R10 |
| Device: | Patriot P210128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #98,594 - 11/22/24 12:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,809 |
| User: | jj |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | oco |
| Test #98,593 - 11/22/24 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,714 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | viper |
| Test #98,592 - 11/22/24 11:42 am | |
|---|---|
| Score: | 39,080 |
| User: | zorakitest |
| Brand: | Kingston NV3 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 Max |
| Device: | Kingston SNV3S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,590 - 11/22/24 11:06 am | |
|---|---|
| Score: | 40,261 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FP6256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Cinese-Camillo |
| Test #98,586 - 11/22/24 9:06 am | |
|---|---|
| Score: | 10,957 |
| User: | redonebe |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sharkoon case |
| Test #98,584 - 11/22/24 8:18 am | |
|---|---|
| Score: | 957 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #98,581 - 11/22/24 6:06 am | |
|---|---|
| Score: | 23,696 |
| User: | zorakitest |
| Brand: | Kingston NV3 M.2 NVMe |
| Board: | RK3588 OPi 5 Max |
| Device: | Kingston SNV3S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,580 - 11/22/24 6:04 am | |
|---|---|
| Score: | 46,054 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netc_NVME |
| Test #98,579 - 11/22/24 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 6,822 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC GreenM.22280240GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Western Digital 240GB GREEN SSD M.2 SATA III 6GB/S |
| Test #98,575 - 11/22/24 3:06 am | |
|---|---|
| Score: | 471 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingmax SD (SD) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingmax SD |
| Class: | C6 |
| Test #98,573 - 11/21/24 10:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Cusical P3 Plus |
| Test #98,571 - 11/21/24 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 44,091 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Core Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600COREMINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi5 |
| Test #98,568 - 11/21/24 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,561 |
| User: | s1ugh34d |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspberry Pi SSD 256GB |
| Test #98,567 - 11/21/24 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 35,980 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,565 - 11/21/24 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,712 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | QEMU Virtual Hard Disk |
| Board: | QEMU Standard PC (Q35 + ICH9, 2009) |
| Device: | QEMU HARDDISK |
| Class: | Virtual |