To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #98,991 - 11/29/24 12:24 am | |
|---|---|
| Score: | 45,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung nvme on raspberry pi 5 |
| Test #98,988 - 11/28/24 10:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,018 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | some sandisk 128gb thing on a pi 3b+ |
| Test #98,980 - 11/28/24 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,135 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP44L Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FPK500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,978 - 11/28/24 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,713 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Biwin Raspberry Pi 512G SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Biwin CE430T5D100-512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,976 - 11/28/24 4:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 56,617 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico J10 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Orico J10 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | a |
| Test #98,975 - 11/28/24 2:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,856 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM981a M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM981NVMeSED256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 256G |
| Test #98,973 - 11/28/24 1:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,158 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC711 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix PC711NVMeSK512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | HFS512GDE9X080N SK Hynix PC711 512GB Pcie 3.0 X4 TLC |
| Test #98,971 - 11/28/24 11:39 am | |
|---|---|
| Score: | 61,898 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Core Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600COREMINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | benchmark |
| Test #98,970 - 11/28/24 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 2,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Adata MicroSDcard on Pi5 |
| Test #98,968 - 11/28/24 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 48,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspberry Pi SSD 256 |
| Test #98,967 - 11/28/24 9:34 am | |
|---|---|
| Score: | 829 |
| User: | gfdg |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | gfgf |
| Test #98,966 - 11/28/24 9:20 am | |
|---|---|
| Score: | 3,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YE4SD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung YE4SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #98,965 - 11/28/24 9:19 am | |
|---|---|
| Score: | 43,190 |
| User: | OrangePi5 |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | RK3588 OPi 5 Max |
| Device: | Kingston SNV2S2000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Fresh OrangePi 5 Max from Factory |
| Test #98,962 - 11/28/24 8:37 am | |
|---|---|
| Score: | 53,711 |
| User: | bk |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | WDC WDBLACKSN7701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD_Black SN770 on Pi 5 with Argon ONE NVME V3 |
| Test #98,961 - 11/28/24 6:50 am | |
|---|---|
| Score: | 38,514 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Biwin Raspberry Pi 512G SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Biwin CE430T5D100-512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Biwin Raspberry pi 512Gb |
| Test #98,960 - 11/28/24 6:45 am | |
|---|---|
| Score: | 46,890 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hikvision E100 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Hikvision HS-SSD-E1000128G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #98,959 - 11/28/24 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 58,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBLACKSN7701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Black SN770 1TB |
| Test #98,958 - 11/28/24 1:31 am | |
|---|---|
| Score: | 35,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC511NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,955 - 11/27/24 10:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,793 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,951 - 11/27/24 7:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 58,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |