To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #98,951 - 11/27/24 7:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 58,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,948 - 11/27/24 7:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 40,034 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,943 - 11/27/24 5:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,149 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Radxa ROCK 5A |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,942 - 11/27/24 5:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | GoldKeeperSnr |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #98,937 - 11/27/24 3:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,691 |
| User: | mainmain |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia BG6256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | 256GB |
| Test #98,933 - 11/27/24 3:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,835 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | codefallacy |
| Test #98,932 - 11/27/24 3:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 29,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane 16GB Series |
| Board: | Radxa ROCK 5A |
| Device: | Intel HBRPEKNX0202A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,930 - 11/27/24 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 67,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 Mini 1TB on Raspberry M.2 Hat+ w/ Raspberry Pi 5 @ 2900MHz |
| Test #98,922 - 11/27/24 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,756 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung MicroSD |
| Test #98,921 - 11/27/24 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,244 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport0730 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD |
| Test #98,920 - 11/27/24 1:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 35,810 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Cytron makerdisk |
| Test #98,919 - 11/27/24 1:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 64,253 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial T500 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500T500SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #98,918 - 11/27/24 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,448 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,912 - 11/27/24 7:38 am | |
|---|---|
| Score: | 57,763 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | sandisc rasp5 |
| Test #98,911 - 11/27/24 7:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #98,910 - 11/27/24 7:25 am | |
|---|---|
| Score: | 51,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNVS250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,907 - 11/27/24 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 53,640 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston OM3PGP4128P-AH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | kingston |
| Test #98,906 - 11/27/24 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 17,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | BeagleY-AI |
| Device: | Team TM8FP6256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TeamGroup MP33 SSD on BeagleY-AI |
| Test #98,903 - 11/27/24 5:55 am | |
|---|---|
| Score: | 38,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fikwot FN501 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fikwot FN501Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,902 - 11/27/24 5:50 am | |
|---|---|
| Score: | 48,534 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PiNVMe Drive |