To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #98,860 - 11/26/24 5:39 am | |
|---|---|
| Score: | 32,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX6000 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SX6000LNP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,859 - 11/26/24 4:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Odroid Xu4 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk SD-Card Odroid xu4 |
| Test #98,857 - 11/26/24 2:06 am | |
|---|---|
| Score: | 58,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P300 on RPi5 |
| Test #98,856 - 11/26/24 1:43 am | |
|---|---|
| Score: | 49,730 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S501 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S501Q512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,854 - 11/25/24 11:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 47,048 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLQ256HAJD-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung model: MZVLQ256HAJD-000H1 |
| Test #98,853 - 11/25/24 9:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 60,447 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston_gen3 |
| Test #98,852 - 11/25/24 9:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston 500g |
| Test #98,851 - 11/25/24 8:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,897 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane M10 Series |
| Board: | Radxa ROCK 5A |
| Device: | Intel MEMPEK1J032GAL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Intel Optane 32GB on Rock 5A |
| Test #98,849 - 11/25/24 8:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron MTFDKBA256TFK |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,847 - 11/25/24 8:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,869 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Buffalo PST Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Buffalo SSD-PSTA/N |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #98,845 - 11/25/24 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 35,231 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS512GMTE400S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | MTE400S Transcend |
| Test #98,843 - 11/25/24 5:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,728 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SSSTC CL1-3D256-Q11NVMeSSSTC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,840 - 11/25/24 4:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,573 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON M.2 OEM CV Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | LITEON CV3-8D128-11SATA128GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #98,839 - 11/25/24 4:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,662 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #98,838 - 11/25/24 4:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY SD08G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #98,837 - 11/25/24 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 47,983 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,835 - 11/25/24 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 44,821 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData OEM M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SM2P41C3NVMe512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #98,833 - 11/25/24 2:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 36,785 |
| User: | iozone |
| Brand: | Inland TN320 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland TN320NVMeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,832 - 11/25/24 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Transcend High Endurance 16GB HC1 |
| Test #98,831 - 11/25/24 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,426 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Amazon Basics 64GB Class A2 Class 10 V30 U3 on Pi 3 |